Yukarı Çık
Bayramda Türkiye'nin en büyüğü boş kaldı
9 Haziran 2019 Pazar 14:31:54
1134 kez okundu.
Bayram tatiline giden vatandaşların tercihi Eskihisar arabalı vapur iskelesi oldu. Tek yön geçiş ücreti 103 TL olan Osmangazi Köprüsü bu bayramda boş kaldı.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

9 günlük bayram tatilini fırsat bilen tatilciler, tatil yerlerine akın etti. Tek yön geçiş ücreti 103 TL olan Osmangazi Köprüsü, tatilciler tarafından tercih edilmedi. Tatilciler, Eskihisar İskelesi'ni tercih ettiler. Ramazan Bayramı tatilini değerlendiren vatandaşlar, Cuma gününden itibaren dönüş yolculuğuna geçtiler. Cumartesi ve Pazar günleri şehir içinde trafik yoğunluğu azalırken şehrin çıkış noktalarında ise yoğunluk yaşandı.

Arabalı vapur tercih edildi..

Bayram tatiline giderken vatandaşların ilk tercihi arabalı vapurlar oldu. Bu nedenden dolayı Eskihisar vapur iskelesinde uzun kuyruklar oluştu. Osmangazi Köprüsü ise vatandaşların ikinci tercihi oldu. Eskihisar’da yaşanan bu yoğunlukta Osmangazi Köprüsü’nün 103 TL’lik ücretinin etkili olduğu düşünülüyor. Vapurlarda otomobille geçişin fiyatı ise 55 TL. Hal böyle olunca da vatandaşlar daha hesaplı olan arabalı vapurları tercih etti.

Fiyatlar arttırılmıştı..

İşletmesi özel şirkette olan Osmangazi Köprüsü ve Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu geçiş ücretleri, 2019 yılının ilk gününde artırıldı. Geçen yıl 71,75 TL olan otomobil geçiş ücreti, 2019 yılının ilk sabahı 103,05 TL’ye çıktı. Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyol geçiş ücretleri de zamlandı. Daha önce 5,5 TL olan Altınova- Orhangazi arası 11,5 TL, 7,40 TL olan Gemlik- Bursa arası 15,65 TL´ye yükseltildi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı