Yukarı Çık
'ÖLÜMLÜ KAZALAR YÜZDE 56 AZALDI!'
9 Haziran 2019 Pazar 14:29:01
847 kez okundu.
İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Yalova-İzmit Karayolu'nda yapılan trafik denetimine katıldı. Sürücülerle bizzat sohbet eden Erdil, dikkatli olmaları konusunda da uyarılarda bulundu.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Yalova'ya geldi. Erdil, Yalova-İzmit Karayolu üzerinde yapılan emniyet ve jandarma trafik denetimlerine katıldı. Erdil ve beraberindeki heyet, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarırken, yanlarında bulunan çocuklara da hediyeler vermeyi ihmal etmediler. Trafik denetimine İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil'in yanı sıra, Yalova Valisi Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Gemalmaz, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar ve İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel de katıldı.

'158 bin personel görevlendirildi'..

Bayram tatili boyunca 158 bin personelin görevlendirildiğini söyleyen İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, "İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatı ile topyekun daha fazla bir farkındalık ve duyarlılık oluşturmak için sürücü hatalarını azaltmak ve sürücü dikkatini maksimuma çıkartmak amacıyla sahadayız. 31 Mayıs-10 Haziran arasında günlük 9 bin 202 timimiz, 18-19 bin trafik personelimiz, 11 günlük toplam süreçte ise 101 bin 600 tim ve 185 bin trafik personelimiz karayollarımızda denetim ve izleme çalışmalarını sürdürüyor. Şehirlerarası otobüs terminalleri ve otobüslerde sivil denetimler de yapıldı. Buradaki bütün amacımız daha büyük bir farkındalık, görünürlük, duyarlık ve algı oluşturmak" ifadelerine yer verdi.

'Ölümlü kazalar yüzde 56 azaldı'..

"Biz daha önceki çalışmalarda algılanan denetim ve takip riski yüksek olursa kaza oranlarının da düştüğünü gördük" diyen Erdil, "11 günlük tatil sürecinde biz de, sürücü de bu takip ve denetim algısını oluşturmaya çalıştık. Bunda da başarılı olduk. Bu bayram sürecindeki istatistikler bir diğer yıla oranla ölümlü kazalarda ise yüzde 56’ya yakın bir azalma olduğunu bize gösterdi. Kaza toplamında ise yüzde 60’a yakın bir azalma var. Bir kişinin bir vatandaşın canını bile kurtarmak bile bütün bu çabalara değer" ifadelerine yer verdi.

Bakan Yardımcısı Erdil, ardından Yalova Valiliği’ne de bir ziyarette bulunarak anı defterini imzaladı.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı