Yukarı Çık
ÇINARCIK'TA BAYRAM BEREKETİ
6 Haziran 2019 Perşembe 16:04:28
923 kez okundu.

Gelen turistlerle birlikte ilçe nüfusu bir günde 200 binlere ulaştı

 

 

Ramazan Bayramı’nda Marmara'nın İncisi Çınarcık”ın keyfini çıkarmak için İstanbul, İzmit, Sakarya ve Bursa gibi çevre illerden yoğun bir tatilci akını yaşandı.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilen tatilciler, Çınarcık'a akın etti. Çınarcık sahillerinde doluluk oranı yüzde yüze ulaştı. Çınarcık'ta 9 günlük bayram tatili dolayısıyla yoğunluk yaşandı. Başta İstanbul olmak üzere çevre illerden gelen yerli turistler, Çınarcık'ta sahilleri akın akın doldurdu. Çınarcık'ta tüm otel ve pansiyonlar doldu.
'Esnafın yüzü güldü'..

Ramazan Bayramı'nı Çınarcık'ta geçiren tatilciler, sezonun açılmasıyla denize akın ettiler. Eğlence mekanlarının bayram tatili kapsamında çeşitli programlar hazırladığı turistik ilçemizde, gündüz sahillerdeki yoğunluğun akşam saatlerinde cadde ve sokaklarda devam ediyor. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, "Arife günü itibariyle Çınarcık’ımıza yoğun bir tatilci akını oldu. Çevre illerden yazları Çınarcık’ı tercih eden vatandaşlarımız 9 günlük Ramazan Bayramı tatilini fırsata çevirmek için ilçemize geldiler. Yaz sezonu öncesi bu nüfus yoğunluğu esnafımızın da yüzünü güldürdü. Nüfus yoğunluğu karşısında belediye olarak gerekli önlemlerimizi aldık. Çınarcık sevdalısı vatandaşlarımıza mutlu ve huzurlu bir bayram tatili diliyorum" dedi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre; gelen turistlerle birlikte ilçe nüfusunun bir günde 200 binlere ulaştığı belirtildi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı