Yukarı Çık
MUTLU BAYRAMLAR YALOVA
2 Haziran 2019 Pazar 14:42:31
1007 kez okundu.

 

Dayanışma, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden biri olan rahmet ile mağfiret ayını huzur içinde geride bırakıp, Ramazan Bayramı’nı kutlayacak olmanın sevinci ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Yarın başlayacak olan Ramazan Bayramı 6 Haziran Perşembe günü son bulacak. Bu yıl bayram tatilinin 9 gün olması sebebiyle kamu çalışanları 10 Haziran'da işbaşı yapacak.

 

Yalova’da bayram namazı saati: 06.13

(resmin alt tarafına koyarsın)

 

11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayını uğurlamanın hüznünü yaşarken, Ramazan Bayramı’na ulaşmanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yarın başlayacak olan Ramazan Bayramı 6 Haziran Perşembe günü son bulacak. Bu yıl bayram tatilinin 9 gün olması sebebiyle kamu çalışanları 10 Haziran'da işbaşı yapacak.

Bayramlaşma Uygulama Oteli'nde..

Yalova Valiliği organizasyonu ile saat 10.00'da Uygulama Oteli'nde bayramlaşma programı düzenlenecek. Ardından sırasıyla İl Jandarma Komutanlığı, İtfaiye Müdürlüğü, Kadın Rehabilitasyon Merkezi, İl emniyet Müdürlüğü ve Çınarcık Huzurevi ziyaret edilecek.

Tedbirler arttırılacak..

Bayramın huzur ve güven içerisinde geçirilmesi amacıyla Trafik ile Bölge Trafik Denetleme Şube müdürlüklerinden ekipler görevlendirildi. İl merkezi ve ilçelerde trafik birimlerinde görev yapan büro hizmetleri dahil bütün personelin bayram süresince mesai mefhumu olmadan ve genel hizmet birimlerinde görevli personellerden maksimum sayıda takviye kuvvet alarak, ana arterlerde özellikle kazaların yoğun olduğu sorumluluk güzergahlarında sürücülerdeki yakalanma riski duygusunu en üst seviyeye çıkarmak için görünür olarak görev yapacağı bildirildi. Trafik kazalarına neden faktörlere karşın çalışmaların artırılacağı, kural ihlali yapan, sabırsız davranış gösteren sürücülerin tespitine yönelik olarak da havadan drone ile trafiğin denetleneceği belirtildi.

Manevi yaraları da tedavi eder..

Dayanışma, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden biri olan rahmet ile mağfiret ayını huzur içinde geride bırakıp, Ramazan Bayramı’nı kutlayacak olmanın sevinci ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, toplumsal birlikteliğimizi güçlendirmenin yanında dostluklarımızın, kardeşlik duygularımızın pekiştiği, dargınlıkların, küskünlüklerin unutulduğu, ailenin ne demenin olduğunun hatırlandığı önemli günlerdir. Birlik ve beraberliğin gücünün hissedildiği bayramlar, manevi yaraları da tedavi eder. Bayramın coğrafyamızda akan kan ve gözyaşlarının durmasına, insanlığın huzur ve mutluluk içinde yaşamasına vesile olmasını temenni ediyor, Ramazan Bayramı’nın sağlık ve mutluluk içinde geçmesini, ülkemize ve tüm dünyaya barış, esenlik ve huzur getirmesini diliyoruz.

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı