Yukarı Çık
Velilerden çocuklarına mektup
30 Mayıs 2019 Perşembe 15:37:49
965 kez okundu.

İlk mektubum..

 

 

Çiftlikköy Gençlik Merkezi’nin organizasyonuyla GSD İlkokulu velileri çocuklarına yazdıkları mektupları, okuma bayramında teslim etti.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

GSD İlkokulu velileri, Çiftlikköy Gençlik Merkezi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen etkinlikte çocuklarına mektup yazdılar. Tüm 1. sınıf velilerin katıldığı etkinlikte; ebeveynler çocuklarının doğum heyecanından birlikte paylaştıkları mutlu anılara, en çok hoşlandıkları oyuncaklarına ve onları ne kadar çok sevdiklerini, tıpkı çocukların rengarenk dünyası gibi renkli kağıtlara yazdılar.

Yıllar sonra bir hatıra..

Etkinlikle ilgili Çiftlikköy Gençlik Merkezi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “GSD İlkokulu’nda düzenlemiş olduğumuz faaliyetimize katılan velilerimizin tabiriyle çok duygusal ve bir o kadar da anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdik. Okulun tüm 1. sınıf velilerini kendi okullarına davet ederek çocuklarına en saf duygularıyla mektup yazmalarını istedik. Çocuklarının ilk doğum heyecanından, birlikte paylaştıkları mutlu anılara, en çok hoşlandıkları oyuncaklarına ve onları ne kadar çok sevdiklerini, tıpkı çocukların rengârenk dünyası gibi renkli kâğıtlara yazmalarını ve en çok hoşlandığı şeyi kâğıtlara çizmelerini istedik. Yazılan mektupların Gençlik Merkezi’nde saklanacağını ve okuma bayramında okula getirilerek öğrencilere verileceği, kitaplar dışında öğrencilerin ilk okuyacakları yazının ailesinden gelen mektup olacağını velilerimize ve çocuklarımıza anlattık. Mektupları yazarken velilerin duygusal anlarına, öğrencilerin meraklı bakışları ardındaki mutluluğa şahitlik etmenin heyecanını yaşadık. Bu faaliyet vesilesiyle aile ve çocuk arasındaki bağı güçlendirmeyi, okuma yazma bilmeyen 1. sınıf öğrencilerinin mektubu bir an önce okuyabilmeleri için derslerine daha çok çalışmaları ve okuma yazmayı teşvik etmeyi, yıllar sonra ailesinden, Gençlik Merkezi’nden bir hatıra olarak saklayabilecekleri somut bir anı bırakmayı amaçladık. Çok sevdiği halde sevgisini belli edemeyen babalarımızla, mektup yazmayı unutmuşuz bizlere tekrar hatırlattınız diyen annelerimiz, okuma bayramı günü gelip çattığında sabırsızlıkla mektupları okumayı bekleyen, yüzlerindeki gülümsemeleri artan ve sevinç gözyaşları döken minik kardeşlerimiz böyle bir faaliyet yapılmasına imkan sağladığı için gönüllü gençlerimize ve bakanlığımıza teşekkürlerini ilettiler.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı