Yukarı Çık
 ‘Yalova için gurur kaynağı olacak’
29 Mayıs 2019 Çarşamba 16:50:53
1084 kez okundu.

 

 

Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği (YASKİ) Başkanı Adnan Kırtay, AK Parti meclis üyeliğinden istifa ettiğini ve kendi partisi MHP'ye geçtiğini dile getirdi.

 

‘Güneş Enerjisi Sistemi’ projesinde çalışmaların yüzde 80'inin bittiğini söyleyen Kırtay, "Tesislerimizde Güneş Enerji Sistemi (GES) kuruluyor. Bu Türkiye’de ve Dünya’da bir ilk. Havuzların üzerinde devasa bir tesis olacak. Projenin yüzde 80’i bitmiş durumda. Bayramdan sonra faaliyete sokacağız" dedi.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği (YASKİ) Başkanı Adnan Kırtay, birlik binasında düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Yalova Belediye Meclisi’nde AK Parti Grubu'nda bulunan Kırtay, AK Parti'den istifa ettiğini ve kendi partisi MHP'ye geçtiğini dile getirdi. Cumhur İttifakı'nın diğer üyesi Bahattin Erbay ile birlikte geçiş yaptıklarını açıklayan Kırtay, 2 meclis üyesini de MHP saflarına kattıkları zaman mecliste grup kurabileceklerini söyledi. Cumhur İttifakı'na bu zamana kadar bağlı kaldıklarını ifade eden Kırtay, bundan sonraki süreçte de ittifaka sonuna kadar bağlı olacaklarını bildirdi. AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar'a da teşekkür eden Kırtay, YASKİ’deki çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

'MHP'yi grup olarak temsil etmek istiyoruz'..

"AK Parti meclis üyeliğinden istifa ediyorum ve kendi partim olan Milliyetçi Hareket Partisi’ne geçiş yapıyorum" diyen Kırtay, "Gönlümüz tabi ki Yalova Belediye Meclis’inde MHP’yi grup olarak temsil etmek. Şu anda iki kişiyiz. İnşallah iki arkadaşımızı da ilave edersek dört kişiyle MHP’yi grup olarak temsil edeceğiz. Çalışmalarımız Yalova’nın geleceği için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yalova’nın geleceği için atılacak her adımda var olduğumuzu ilan ediyorum. Bugüne kadar yaşım itibariyle hiçbir zaman çıkar, menfaat için ne siyaset yaptım ne de duruşumdan ödün verdim. Hayatımda virgül kadar eğilmedim. Hiçbir zaman ne MHP’yi ne de Ülkü Ocakları’nı bir merdiven olarak kullanmadım. Teşkilatım her zaman bana sahip çıkmıştır. Ben de her zaman Ülkü Ocakları’nın bir ferdi olarak davama kendimi hizmetkâr olarak adamışımdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da var olsun Ülkücü Hareket, var olsun Milliyetçi Hareket diyorum. İstifa dilekçelerimizi vereceğiz. Biz nasıl ki Cumhur İttifakı’ndan MHP olarak Adalet ve Kalkınma Partisi’ne gitmiş isek de aynı şekilde 81 vilayette Adalet ve Kalkınma Partisi yerel seçimlerde belediye meclis üyeliği için ittifak yapmıştır. Onlar da istifa edip kendi partilerine geçtiler. 81 vilayette aynı şekilde karar alındı. Teşkilatımız bu bilgiyi bize sundu. Biz de bunu uyguluyoruz. Allah yolumuzu açık etsin" ifadelerine yer verdi.

 'Yüzde 80'i bitti'..

‘Güneş Enerjisi Sistemi’ projesinde çalışmaların yüzde 80'inin bittiğini söyleyen Kırtay, "YASKİ’de 9 Nisan’da birlik seçimini yaptık ve birlik başkanı oldum. Yalova için güzel bir yatırım. Tesislerimizde Güneş Enerji Sistemi (GES) kuruluyor. Bu Türkiye’de ve Dünya’da bir ilk. Havuzların üzerinde devasa bir tesis olacak. Projenin yüzde 80’i bitmiş durumda. Bayramdan sonra faaliyete sokacağız. Enerji tüketimimizin 3’te 1’ini kendi ürettiğimiz enerji ile karşılayacağız. GES sistemi bittikten sonra 2’inci ve 3’üncü projelerimizi hayata geçireceğiz. Bir ay içerisinde hayata geçecek. Geçince de 3’te 1 enerji tüketimini karşılayacak. 1 megavat enerji üretecek. Yalova için gurur kaynağı olacak" dedi.

'İşçilerin 4 aylık maaşlarını ödedik'..

Personele hiçbir borçlarının bulunmadığını söyleyen Kırtay, "Bugüne kadar YASKİ battı diyenler, YASKİ bundan çıkamaz diyenler, hakkımızda dedikodu yapanları kucaklıyorum. Geldiğimiz günden beri uyumadan ekibimizle gece-gündüz çalıştık. Kısa süre içerisinde tüm personelimin 4 aylık maaşlarını, Ramazan ikramiyeleri de olmak kaydıyla ödedik. Amacımız Ahmet Özsümer kardeşimizden almış olduğumuz bu bayrağı görev yaptığım süre içerisinde bir üste çıkartmak. Hedefimiz bu. Hiçbir zaman için şan-şöhret için, koltuk için koşan biri değilim. Ben buradan ayrılırken güzel anılarla ayrılmak istiyorum" şeklinde konuştu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı