Yukarı Çık
 
YALOVA; SANAYİ VE LOJİSTİĞİN MERKEZİ OLACAK
26 Mayıs 2019 Pazar 14:15:14
904 kez okundu.
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Çiftlikköy'de yapılması planlanan Avrasya Giyim İhtisas OSB, Yalova İMES Makine İhtisas OSB, Gemi İhtisas OSB, Taşıt Araçları Yan Sanayi İhtisas OSB ve Çiçekçilik OSB'lerinin kurulacağı alanları ziyaret etti; yetkililerden brifing aldı.


 

Büyükdede, OSB'leri yerinde incelemek için ilimize geldi

'BAKANLIK OLARAK GÖREVDEYİZ VE YANINIZDAYIZ'

..”6 bakan yardımcısı olarak görevdeyiz. Yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Biz bakanlık olarak daima yanınızdayız. Bu birlikteliği muhafaza edelim. Bu birliktelikte hayır var. Bizler de sanayicilerimize destek olmaktan büyük mutluluk duyarız.”

Haber / Zeynep TAŞTAN

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, yapılacak olan OSB'leri yerinde incelemek için Yalova'ya geldi. İlk olarak Yalova Valisi Muammer Erol'u ziyaret eden Büyükdede, ardından sahada yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Büyükdede, beraberindeki heyet ile birlikte daha sonra Lova Otel'de OSB temsilcileri ile bir araya geldi.

'52 bin kişiye istihdam'..

Büyükdede, OSB temsilcilerini tek tek dinledi. Toplantıda, Yalova Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Aydın Bakoğlu, organize sanayi bölgeleri mevcut durumları hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Bakoğlu, yaptığı sunumda, "Yalova'da toplam 7 OSB, bin 246 hektar alanda kurulum çalışmasını devam ettiriyor. Yalova'da Avrasya Giyim İhtisas OSB 234 hektar alanda, Yalova Gemi İhtisas OSB 140 hektarda, Yalova İMES Makine İhtisas OSB 464 hektar alanda, Yalova Çiçekçilik İhtisas OSB 105 hektar alanda, Yalova Taşıt Araçları Yan Sanayi İhtisas OSB 155 hektar alanda, Yalova Kalıp İmalatı İhtisas OSB 35 hektar alanda ve Yalova Kompozit ve Kimya İhtisas OSB de 113 hektar alanda yapılacak. Bunlardan Avrasya Giyim İhtisas OSB ile Yalova Gemi İhtisas OSB'nin kamulaştırmaları tamamlandı ve mülkiyetlerinin tamamı yatırımcıların elinde. İlimizde kurulacak 7 OSB ile 2023 yılına kadar toplam 52 bin 500 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor" ifadelerine yer verdi.

Görüşlerini paylaştılar..

Yalova İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan ise, OSB’lerin ortak altyapı ve sosyal donatılarının işbirliği protokolü konulu sunum gerçekleştirdi. İMES OSB Yönetim Kurulu Üyesi Direnç Özdemir de OSB’lerin ortak ulaşım master planı çalışması ve diğer ortak yatırımları konuları analiz sunumlarını yaptı. Ardından, Yalova Avrasya Giyim İhtisas OSB, Yalova İMES Makine İhtisas OSB, Yalova Gemi İhtisas OSB, Yalova Kompozit ve Kimya İhtisas OSB, Yalova Kalıp İmalatı İhtisas OSB, Yalova Taşıt Araçları Yan Sanayi İhtisas OSB ve Yalova Çiçekçilik İhtisas OSB'lerin temsilcileri görüş ve önerilerini paylaştılar.

'Bakanlık olarak görevdeyiz'..

OSB temsilcilerinden sonra söz alan Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, "Yeni çalışmamızda aşağı yukarı yüzde 10'unu içinde lojistik merkez yapılabilir hale getirmek istiyoruz. OSB'lerin içinde de gümrüklü lojistiklere ihtiyaç var. Dün lojistik toplantımız vardı. 6 bakan yardımcısı olarak görevdeyiz. Yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Biz bakanlık olarak daima yanınızdayız. Bu birlikteliği muhafaza edelim. Bu birliktelikte hayır var. Bizler de sanayicilerimize destek olmaktan büyük mutluluk duyarız" dedi.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı