Yukarı Çık
 
‘SKANDAL AÇIKLAMA VE UYGULAMA; İSTİFA EDİN’
14 Mayıs 2019 Salı 16:50:10
731 kez okundu.

DP İl Başkanı Özsümer’den, AK Parti yönetimine sert eleştiri

 

 

 

..”Son günlerde ülke gündemini meşgul eden İstanbul seçimlerini dahi gölgede bırakacak bu siyasi skandal karar kesinlikle kabul edilemez.”

 

Haber / Ebru HASBULAT

 

AK Parti Yalova İl Başkanlığı’nın, birlik başkanlıklarının yönetimi hakkında aldığı karara, önceki dönem YASKİ’nin başkanlığını yapan Demokrat Parti Yalova İl Başkanı Ahmet Özsümer’den sert eleştiri geldi. Özsümer, kararın kesinlikle kabul edilemez olduğunu belirterek AK Parti yönetimine istifa edin çağrısı yaptı.

Alınan kararı; “Yalova’nın adını bir defa daha ülke geneline taşıyan büyük bir siyasi skandal” olarak değerlendiren Ahmet Özsümer’in konu ile ilgili yazılı açıklaması şöyle: “AK Parti’nin yıllardır üzerine basa basa, sahip çıkmaya çalıştığı ‘yeter söz milletindir’ söylemine, Yalova Teşkilatı’ndan skandal muhalefet. Seçilmiş birlik meclis üyelerine ve seçilmiş birlik başkanlarına, ‘birer yıl buralarda oyalanın, biz birlikleri Valilik tarafından atanmış memurlar ile yöneteceğiz’ denmesi, Yalova ilinin adını bir defa daha ülke geneline taşıyan büyük bir siyasi skandaldır. Kendi meclis üyelerine; siz bu birlikleri yönetme kabiliyetine sahip değilsiniz demektir. Seçilmiş meclis üyelerine hakarettir, güvensizliktir.

Diğer iki birlikte belediye başkanları dönüşümlü yönetirken, meclis üyelerinin başkan seçildiği birliklere memur ve memur genel müdür atanması da traji komik bir uygulamadır.

Bu karardan sonra bu iki birliğin meclis üyelerinin yönetim kabiliyetleri Yalova ve ülke genelinde sorgulanacaktır. Hayırlısı; tepkilerini dile getirerek birlik meclislerinden istifa etmeleridir. O koltuklarda oturan meclis üyesi arkadaşların yerinde olmak istemezdim.

BİR AY KULUÇKAYA YATTILAR; YUMURTLAYA,  YUMURTLAYA BUNU BECERDİLER?

Seçimlerin hemen ardından uyarmamıza rağmen birlikler ile alakalı süreci yönetilemez hale getirenler, en sonunda bu formülü icat etmişler. Sınıf başkanı seçer gibi birer yıllık başkanlık komedisine gülümserken, dün yapılan açıklama ve uygulama formülü gülümsememizin yerini endişeye bıraktı.

İSTANBUL SEÇİMLERİNİ BİLE GÖLGEDE BIRAKACAK SİYASİ SKANDAL!..

Son günlerde ülke gündemini meşgul eden İstanbul seçimlerini dahi gölgede bırakacak bu siyasi skandal karar kesinlikle kabul edilemez. O zaman kötü yönetilen belediyelere de memur, genel müdür atayın. Belediye birim müdürlerini de belediye başkanı atamasın, Valilik atasın. Hatta bizi boşuna yormayın, seçim de yapmayalım. Bu siyasi iklim de il başkanı olmaktan, seçilmişlere karşı gerçekleşen bu uygulamalardan, hele hele bu kararların önünü açanların da siyasi kimliklere sahip olmasından hicap duyuyorum. Yazık, yazık, çok yazık!”

                                                                                              

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı