Yukarı Çık
 
100. YILDA YÜRÜYORUZ
14 Mayıs 2019 Salı 15:24:14
335 kez okundu.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklere kutlanacak. Başkan Salman, “Yapacağımız etkinliklerimize ve özellikle yürüyüşümüze tüm hemşerilerimizi bekliyorum” dedi.

 

Haber / Ebru HASBULAT

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği ve bu yıl 100.’sü kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Yalova Belediyesi öncülüğünde 100. Yıl Yürüyüşü gerçekleştirilecek.

19 Mayıs Pazar günü saat 09.00’da Yürüyen Köşk’ten başlayacak olan yürüyüş, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün kentinde adına yakışır bir şekilde etkinlikler düzenlediklerini belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Ağustos Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’ya gelişinde yapmış olduğumuz coşkulu etkinliklerimizi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda da sürdüreceğiz. Yapacağımız etkinliklerimize ve özellikle yürüyüşümüze tüm hemşerilerimizi bekliyorum” dedi.

ORHAN BENLİ’NİN RESİM VE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILACAK..

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Ressam Orhan Benli resim ve fotoğraf sergisi düzenlenecek. 18 Mayıs Cumartesi günü saat 13.30’da Yalova Kent Müzesi’nde açılışı gerçekleştirilecek olan sergide Ressam Orhan Benli’ye ait birbirinden değerli resim ve fotoğraf eserleri sergilenecek.

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı