Yukarı Çık
 
400 bin yerli fide dağıtılacak
14 Mayıs 2019 Salı 15:21:54
386 kez okundu.
Yalova Ziraat Odası, 14 Mayıs Çiftçiler Günü dolayısıyla 400 bin adet yerli domates, biber ve karpuz fidesi dağıtımı yapacak.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Yalova Ziraat Odası, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla Yalova Kent Meydanı’nda vatandaşlara yerli fide dağıttı. Pazartesi günü başlayacak etkinlikte vatandaşa 400 bin adet yerli fide dağıtımı yapılacak.

‘Amaç; yerli tohuma dikkat çekmek’..

Dünya Çiftçi Bayramı’nın vatandaşlara bereket ve kazanç getirmesi temennisinde bulunan Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, Türk çiftçisine hayırlı, uğurlu olsun. Bu çiftçinin bayramı ancak biz istiyoruz ki; çiftçi para kazanarak bayramını geçirsin. Çiftçilerimize devletimizin destek vermesini ve bu bayramın gerçek olmasını istiyoruz. Çiftçiler Günü dolayısıyla 400 bin adet yerli; domates, biber ve karpuz fidesi dağıtılacak. Her yıl yapmış olduğumuz fide dağıtımımızın bu yıl, 14.’sünü gerçekleştirdik. Dağıtıma Pazartesi günü devam edeceğiz. Fidelerin bir kısmını köy muhtarlıklarına göndereceğiz. Amacımız yerli tohuma dikkat çekmek, yabancı tohumu bırakmak. Ülkemizin yerli tohum ile sürdürülebilir organik tarım yapmasını temenni ediyoruz” dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı