Yukarı Çık
 
Eğitimde başarının kalbi;Yalova!
12 Mayıs 2019 Pazar 15:50:00
419 kez okundu.

Yalova’nın eğitimine anneler damgasını vurdu

Yalova’nın eğitimde marka bir kent olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, eğitimdeki başarının annelerin eğitim sistemi ile alakalı olduğunu dile getirdi.

 

..”Yalova; Ankara’dan sonra annelerin eğitim seviyesinin en yüksek olduğu ikinci il. Gücümüzü eğitim seviyesi yüksek annelerden alıyoruz. Eğitim sadece kurum işi değildir. Ailelerin rolü de eğitim sisteminde oldukça önemlidir.”

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

44 bin 388 öğrenci ile eğitim-öğretim yılına başlayan Milli Eğitim Müdürlüğü, Yalovalı öğrenciler için eğitim kalitesini güçlendirmeye devam ediyor. Armutlu’danTermal’e, Çınarcık’tan Armutlu’ya kadar devletin tüm imkanları öğrencilere ulaştırılıyor. Türkiye çapında elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiren Yalova, eğitimde marka bir kent olma yolunda ilerliyor. Yalova’nın başarısını annelerin eğitim seviyesine bağlayan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, şöyle konuştu: “Yalova hem fiziksel yapı hem de insan kaynağı açısından marka bir kent. Yalova, Ankara’dan sonra annelerin eğitim seviyesinin en yüksek olduğu ikinci il. Gücümüzü eğitim seviyesi yüksek annelerden alıyoruz. Eğitim sadece kurum işi değildir. Ailelerin rolü de eğitim sisteminde oldukça önemlidir. Velilerin bakış açısı bizlerin yol haritasını belirliyor. Yalova’da bu farkındalığa daha da dikkat çekmemiz lazım. Yalova’nın eğitimi başarılı bir noktada, bundan sonra da kurumların, sivil toplum kuruluşlarının desteği, velilerin katkıları ve üniversitemiz ile çok daha iyi yerlere gelecektir. 2023 vizyonumuz çift kanatlı öğrencileri yetiştirmek hedefi üzerine kurgulanmış.Akademik başarılarıyla kendisinden söz ettiren ilimiz; sporda, sanatta, kültürel etkinliklerde başarısını göstermeye başladı. Biz bir taraftan akademik başarılarımıza hız kesmeden devam ederken diğer yandan vatan, millet, bayrak sevdalısı gençler yetiştirmeye, yetenekleri ölçüsünde spora, sanata ve kültürel etkinliklere yönlendirmeye devam etmekteyiz. Hedefimiz mutlu çocuklar, güçlü Türkiye yolunda hızla ilerlemektir.”

 

 

 

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı