Yukarı Çık
 
'ESNAF PARA KAZANAMIYOR!'
10 Mayıs 2019 Cuma 16:47:35
547 kez okundu.

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (YESOB) Başkanı Hüseyin Çetin, İstanbul'da yapılacak olan seçimlerin Yalova esnafını etkileyeceğini belirtti. Yaz dönemine denk gelmesi sebebiyle sezonu etkileyeceğini söyleyen Çetin, gazetecilere bazı açıklamalarda bulundu. 

'Esnafı etkiledi'..

Yaz sezonunun Yalova esnafı açısından büyük önem arz ettiğini söyleyen Çetin, "Yaz sezonu Yalova esnafı açısından çok önemlidir. Zira bütün bir yıl sezonun gelmesini ve piyasanın gelen yerli ve yabancı turistlerle hareketlenmesini bekleriz. Bu yaz sezonundan da oldukça umutluyduk. Ancak İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararının alınması, bu beklentilerimizin boşa çıkacağını gösterdi" dedi.

'Seçime kadar bir yere gitmezler'..

İstanbulluların seçime kadar bir yere gitmeyeceğini söyleyen Çetin, "Belli ki İstanbul’daki tatilciler seçimlere kadar bir yere gitmeyecekler. Böylece 2,5 ay olan yaz sezonunun 1 ayını kaçıracağız. Kalan aylarda da ne denli hareket olur bu bir soru işareti. Sözün kısası İstanbul seçimi esnafımızı vuracak" diye konuştu.

'Esnaf para kazanamıyor'..

Esnafın ciddi anlamda para kazanamadığını söyleyen Çetin, sözlerini şu şekilde tamamladı: "Yalova'da 17 odaya ait 7 bin 797 üye kaydı bulunuyor. Üyelerimizin maddi durumu her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Birçok esnaf para kazanamıyor. Para kazanamayınca da ayakta duramıyor. Tek umudumuz bu kötü gidişin bir an önce sona ermesi aksi takdirde esnafın büyük bölümü kepenk kapatır."

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı