Yukarı Çık
 
'GRAMI DÜŞTÜ FİYAT HALA AYNI'
14 Nisan 2019 Pazar 14:54:52
1002 kez okundu.

Yalova Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin, ekmek zammı tartışmasına son noktayı koydu..

 

 

Yalova Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin, Yalova'da ekmeğe gizli zam yapıldığı yönündeki iddialara cevap verdi. Fırıncıların mağdur edildiğini söyleyen Çetin, gramın düştüğünü ekmeğin fiyatının ise hala aynı olduğunu belirtti..

 

.."Un, poşet, elektrik, işçilerin maaşı gibi farklı sektörlerdeki zamlar, fırıncıları etkiledi. Ekmeğin gramı 200, fiyatı 1,25 TL. 250 gram ekmek almak isteyen 1,5 TL ödemek zorunda. Yalova sınırları içerisinde ekmek fiyatı bu tarife üzerinden belirlendi."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova'da fırıncıların masraflarının artmasından dolayı ekmeğin gramajı 250'den 200'e düşürüldü. Fiyatı ise hala aynı kaldı. Teklifin yılbaşından önce istendiğini ve fırıncıların masraflarının çok arttığını söyleyen Yalova Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin, "Gıda tebliğine göre ekmek, 200 gramdan başlar ve 50 gram artarak yükselir. Kilosu 6,25 TL olmak üzere fiyatı ona göre belirlenir" dedi.

'Fırıncının masrafı arttı'..

Ekmeğin israf edildiğini söyleyen Çetin, "Öncelikle Türkiye'de ekmek tüketimi aşırı derecede fazlalaştı. Yapılan zam, ilk önce israfın önüne geçmesi için yapıldı. İkinci neden ise fırıncıların artan maliyetiydi. Un, poşet, elektrik, işçilerin maaşı gibi farklı sektörlerdeki zamlar, fırıncıları etkiledi. Ekmeğin gramı 200, fiyatı 1,25 TL. 250 gram ekmek almak isteyen 1,5 TL ödemek zorunda. Yalova sınırları içerisinde ekmek fiyatı bu tarife üzerinden belirlendi. Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odası bu yetkisini kullanırken her zaman esnaf ve sanatkarı mağdur etmeden, tüketiciyi düşünerek hareket etmiştir. Birliğimiz, bundan sonra da bu anlayışla hareket edecek halkımızın ve esnaf ve sanatkarımızın mağdur olmaması için azami çaba gösterecektir" ifadelerine yer verdi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı