Yukarı Çık
 
KOMİSYONLARDA AK PARTİ ÜSTÜNLÜĞÜ
12 Nisan 2019 Cuma 17:44:50
891 kez okundu.

MECLİS İLK TOPLANTISINI YAPTI

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın başkanlığında, seçimlerden sonra meclis ilk toplantısını yaptı. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği toplantıda, encümen ve komisyon üyeliği seçimleri yapıldı.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Belediye Meclisi'nin ilk toplantısı Meclis Toplantı Salonu'nda Vefa Salman başkanlığında yapıldı. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği mecliste, encümen üyeliği ve komisyon üyeliği seçimleri yapıldı. Yalova Belediye Meclisi'nin Yalovalılara hayırlı olmasını dileyen Başkan Salman, "Bizleri, 2. kez belediye başkanlığına seçen değerli vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Mecliste alacağımız kararların hayırlara vesile olmasını dilerim" dedi. Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Halit Güleç ve AK Parti Grup Sözcüsü Selvet Duman da, meclisin hayırlı olması temennisinde bulundu. Ardından başkanvekili, encümen ve komisyon seçimleri yapıldı. Yapılan gizli oylamada 17 oy ile 1. Başkanvekili AK Parti Grubu'ndan Nusret Karaalioğlu, 2. Başkanvekili de AK Parti Grubu'ndan Mustafa Tutuk oldu.

Komisyonlara AK Partili isimler geldi..

Akabinde 1. katip üyeliği ve 2. katip üyeliği seçimi yapıldı. Yapılan gizli seçimde AK Parti Grubu'ndan Melahat Yalçın ve Fatih Şahin 17 oy ile asil katip üyeleri oldu. 2. katip üyeleri ise yine 17 oy ile AK Parti Grubu'ndan Bahattin Erbay ve İsmail Demir oldu. Belediye encümeni seçimlerinde ise yapılan oylamada Selvet Duman, Nurgül Urnuşmak ve Süleyman Türen 17 oy ile encümene seçilen isimler oldu.  Komisyon seçimlerinde ise Plan Bütçe Komisyonu'na AK Parti Grubu'ndan Melehat Yalçın, Uğur Daban ve Fatih Şahin, CHP Grubu'nda ise Muhammet Aydın ve Meryem Ataç seçildi. İmar Komisyonu'na CHP Grubu'ndan Cem İnci, Burçin Tangürek, AK Parti Grubu'ndan ise İnanç Kaya, Mustafa Tutuk ve Bülent Yalçınkaya seçildi. Trafik Komisyonu seçimlerinde de yapılan oylamada, AK Parti Grubu'ndan Arif Oktay Tunç, Ahmet Kumali ve Fatih Şahin, CHP Grubu'nda ise Sefer Keskin ve Yavuz Bingöl seçildi. İsim Komisyonu seçimlerinde ise AK Parti Grubu'nda Bahattin Erbay, İsmail Demir, Nurgül Urnuşmak, CHP Grubu'nda ise Gülsen Büker ve Turgut Memiş seçildi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı