Yukarı Çık
 
'ÇİÇEKÇİLİK OSB YAKINDA İMALATA BAŞLAR'
12 Nisan 2019 Cuma 17:44:28
349 kez okundu.

 

 

 

Yalova Valisi Muammer Erol, OSB'ler konusuna değindi ve bazı açıklamalarda bulundu. Çiftlikköy'de yapılması planlanan OSB'lerden Çiçekçilik OSB'nin yakın zamanda imalata başlayabileceğini belirten Erol, altyapı konusunda da İl Özel İdare'nin destek vereceğini belirtti.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Valisi Muammer Erol, OSB'ler ile alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Vali Erol, Çiçekçilik OSB'nin diğer OSB'lerin önüne geçtiğini ve yakın zamanda imalata başlayabileceğini dile getirdi. Kamulaştırmayla alakalı problemlerin olduğunu belirten Vali Erol, açıklamasında şu sözlere yer verdi: "Çiftlikköy'de birbirine komşu 5 tane OSB var. Onların dışındakileri de sayarsak toplam 7 tane OSB var. 5 tane OSB'nin içerisinde Çiçekçilik OSB, en öne geçmeyi hedefliyor. Öyle bir imkanı yakalamış durumda. Çiçekçilik OSB öyle görünüyor ki yakın zamanda imalata ve tahsislere de başlayabilir. AVRASYA OSB gibi diğer OSB'ler de kendi imkanlarıyla ilerleme kaydediyorlar. İMES ve Kalıpçılık OSB'de de kamulaştırma problemlerini henüz aşabilmiş değiller. Bu da biraz zaman alacakmış gibi görünüyor. İMES ve Kalıpçılık OSB, satış yaparak kamulaştırmanın derdindeler."

'Altyapıyı İl Özel İdare yapacak'..

İl Özel İdaresi ile anlaşma yapıldığını söyleyen Vali Erol, "Biz araya girdik; şöyle bir şey oldu. 5 ayda gördüğüm fotoğraf üzerine OSB'ler, ne yaptığını biliyorlar. Ortak işleriyle ilgili bir çalışma yaptılar. Onların altyapı hizmetlerini ihale işlemleriyle yürütmek üzere araya girdik ve protokollerini de yaptık. Bütçeyle ilgili çalışmalarını verecekler. Biz de 5 OSB'nin altyapılarını yapmış olacağız. Önümüzü tıkayan oradaki arsa bedellerinin çok yüksek olması. 500-700 TL arasında, kamulaştırmanın devam ettiği arsalarda bu fiyatlar. Bu fiyatlarda sanayici arsa alıp da kolay kolay yatırım yapmaz. Ekonomik sıkıntılardan ötürü de sürenin uzamasında etkisi var ama ben ümitliyim; hızlı bir gelişme olacak. Orada maya tutacak bir çaba ve gayret var. Biz de kamu idaresi olarak kolaylaştırmak için girelim dedik. İl Özel İdaresi birlikteliği ile bu insanlar orada ortak kararını vermiş oldular, biz de bu şekilde devam edeceğiz" dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı