Yukarı Çık
 
174 YILDIR GURURUMUZ
10 Nisan 2019 Çarşamba 17:19:30
754 kez okundu.

Türk Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıldönümü kutlanıyor

 

Haber / Zeynep TAŞTAN
 

Türk Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıldönümü sebebiyle İl Emniyet Müdürlüğü tarafından tören düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törende Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Türk Polis Teşkilatı'nın 174. yılı sebebiyle 15 Temmuz Demokrasi Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova İl Emniyet Müdürü M. Hakan Fındık,  Yalova Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Gemalmaz, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ile protokol mensupları, siyasi parti temsilcileri, polisler ve vatandaşlar da katıldı. Yalova Emniyet Müdürü M. Hakan Fındık ve Yalova Polis Emeklileri Derneği Başkanı Ekrem Durak'ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı söylendi.

'Titizlilikle görevimizi yerine getiriyoruz'..

Günün anlam ve önemine yönelik konuşmayı ise Yalova Emniyet Müdürlüğü’nden Komiser Pınar Gültekin yaptı. Gültekin, konuşmasında, şu sözlere yer verdi: "Bugün mazisi başarılarla dolu Türk milletinin sevgi ve güvenini kazanmış olan Türk Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıldönümünü sizlerle birlikte kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türk polisi, ülkesi ve milleti ile bölünme bütünlüğüne yönelebilecek her türlü tehdit, tehlike ve saldırının önüne geçilebilmesi, emniyet ve asayişin korunabilmesi için canı pahasına her türlü mücadeleyi dün olduğu gibi bugün ve yarın da aynı duyarlılıkla sürdürme azim ve kararlılığı içerisindedir. Suçların işlenmeden önce önlenmesi, suçluların en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilmesi için büyük bir titizlik ve özveri ile görevimizi yerine getirmekteyiz. Başarıların devamı için görev anlayışımızda dürüst, tutarlı, tarafsız, adil ve inandırıcı davranışlar göstermeye devam ederek halkımızın bize olan güven ve desteğini daha da arttırmaya ve geliştirmeye çalışmaktayız. Türk Polis Teşkilatımızın 174. yıldönümünü kutladığımız bu günde desteğimizi bizden esirgemeyen halkımıza saygılarımızı sunarız."

Komiser Gültekin'in konuşmasının ardından törende Polis Haftası dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Polis Lokali'nde eğlendiler..

Çelenk sunma töreninin sona ermesinin ardından Gazipaşa Caddesi boyunca yürüyüp Polis Lokali'ne geçen protokol üyelerine, Emniyet’in özel araçları ile özel eğitimli köpekleri denizden ve karadan eşlik etti.  Polis Lokali'nde düzenlenen organizasyona Yalova Valisi Muammer Erol da katıldı. Katılımcılara İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri tarafından mini bir konser verildi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı