Yukarı Çık
 
'Sevgidir Yalova!'
8 Nisan 2019 Pazartesi 17:37:08
757 kez okundu.

Yalova Belediyesi'nde resmi törenle karşılanan ve balkon konuşması yapan Salman, binlerce Yalovalıya seslendi..

 

 

31 Mart seçimlerinden sonra yapılan itirazlar sonucu başkanlığı kesinleşen Vefa Salman, dün düzenlenen tören ile mazbatasını aldı. Yalova Adliyesi ve Yalova Belediyesi önünde törenler düzenlendi.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

31 Mart seçimlerinden sonra yapılan itirazlar sonucu başkanlığı kesinleşen Vefa Salman, dün düzenlenen tören ile mazbatasını aldı. Yalova Adliyesi'nden mazbatasını alan Başkan Salman, buradaki topluluğa seslendi ve şu şekilde konuştu: "Ne oldu? Seçimlerde 3 sefer sandıkta, 4 sefer de masada toplamda 7 sefer galip geldik. Bu da bir Türkiye rekorudur. Yalova’daki yerel seçimlerde her türlü seçim kazanılır, itina ile mazbata alınır. İlk defa bir partiden üst üste iki kez bir adam belediye başkanı seçildi. Ben o yüzden hepinize çok teşekkür ediyorum.” “Yanınızda bu seçimde Muharrem İnce’yi göremedik?” yönündeki bir gazetecinin sorusunu yanıtlayan Başkan Salman, “Şimdi o konulara girme boş ver. Orada yorum Yalova halkının, kamuoyunun. Bana ait değil” diye konuştu.

'Allah hepinizden razı olsun!'..

Başkan Salman, mazbatasını almasının ardından Yalova Belediyesi'ne geldi. Burada resmi törenle karşılanan Salman, balkon konuşması da yaptı ve binlerce Yalovalıya seslendi. Sözlerine, "Canım Yalova'm, güzel Yalova'm" diyerek başlayan Başkan Salman, "Yalova’nın güzel insanları, hepinize yürekten selam olsun. Bu mazbata size helal olsun. Bu sizin hakkınız. Bunu ben değil siz kazandınız. Bu belediyenin çatısına bu mazbatayı Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını sizler diktiniz. Allah hepinizden razı olsun. Hepiniz hakkınızı helal edin. Bir ilki yaşamanın onurunu ve gururunu verdiniz bana" dedi.

'Sevgidir Yalova'..

"Yalova’da ilk defa aynı siyasi partiden bir belediye başkanı ikinci kez seçildi. Bunda hepinizin hakkı var, hepinizin imzası var" diyen Başkan Salman, sözlerini şu şekilde sürdürdü:  "Sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. Gönülden teşekkür ediyorum. Geçen seçimde Yalova’nın sloganını koyduk. ‘Birlikte yöneteceğiz sevgiyle büyüteceğiz’ dedik. Ve Yalova Türkiye’nin umudu olmuştu. Yerel seçimler sonrası Yalova’nın sloganı adeta Türkiye’ye yapışmıştı. Umuttur Yalova demiştik. Bu seçimde Yalova sloganını tamamladı. Artık bu ülkenin umudu İstanbul oldu. Umuttur İstanbul diyorum. Bu seçimi de sandıkta aldıktan sonra Yalova’nın cadde ve sokaklarında yürüyorum, insanların artık yüzü bir başka gülüyordu. Burada her fırsatta dostluğun, kardeşliğin, barışın ve sevginin kenti olduğunu duydunuz bizim ağzımızdan. Şimdi sloganımızı açıklıyorum. Bu slogan da Türkiye’nin bundan sonraki bir 5 yılda ışığı olacaktır. Sevgidir Yalova. Yalova artık sevginin başkentidir.”

'İtirazım var şarkısını dinletti'..

Belediye önündeki kalabalığa Müslüm Gürses'in 'itirazım var' şarkısını dinleten Başkan Salman, "Duydunuz. Onlar hep itiraz ettikçe, geçen seçimden kalan bir slogan vardı. Ben onu hep söyledim. O bizim güzel şarkılarımızda bana yapılan şarkılarda da vardı. Ben devamlı şunu söyledim; ‘Bir daha Yalova."

Salman ardından Atatürk Heykeli’ne doğru bir yürüyüş düzenledi. Salman burada Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı