Yukarı Çık
 
FARKINDALIK YARATTILAR
4 Nisan 2019 Perşembe 13:10:52
537 kez okundu.
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program büyük beğeni topladı.

 

Yalova İbn-i Sina (OÇEM) Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri, otizmli öğrencileri ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelinden oluşan ritim grubu tarafından mini bir ritim gösterisi,  konser ve tiyatro gösterimi büyük alkış aldı.

Haber / Zeynep TAŞTAN

Otizm Haftası münasebeti ile Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) destekli, Yalova İbn-i Sina (OÇEM) Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri, otizmli öğrencileri ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelinden oluşan ritim grubu tarafından mini bir ritim gösterisi,  konser ve tiyatro gösterimi sergilendi. Gösterinin düzenlenmesi için İbn-i Sina (OÇEM) Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenleri tarafından, otizmli öğrenciler ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeline eğitim verilerek grup içi uyum sağlandı.  Gösteri sayesinde otizimli çocukların toplumsal yaşama katılımı konusunda farkındalığın ve duyarlılığın artması hedeflendi. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda yapılan programa; Yalova Valisi Muammer Erol, İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali, eğitim yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

 'Eğitildikleri zaman cevherleri ortaya çıkıyor'..

Program öncesinde, İbn-i Sina Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin, öğretmenlerinin desteği ile yapmış oldukları atölye ürünleri sergisinin açılışı Yalova Valisi Muammer Erol tarafından yapıldı. Sergi açılışının ardından hazırlanan program izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, "Otizmli öğrencilerimizi toplumun içine katmak, onları bir saniye mutlu görmek bizim için çok önemlidir. Otizmli çocuklarımız çok güzel çalışmalar yapmışlar. Bu çocuklar eğitildiği zaman nice cevherlerin ortaya çıktığını da hep beraber görmekteyiz. Otizmli çocuklarımızı mutlu etmeye yönelik bu güzel organizasyonda emeği geçen öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum" dedi. Otizmli öğrenci ve velilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen program; Müzik Öğretmeni Çetin Mutluer tarafından 3 aylık bir çalışma ile ortaya koyuldu. Otizmli öğrenciler, öğretmen ve polis memurlarından oluşan takım halinde beden perküsyon gösterisi, Özel Eğitim Sınıf Öğretmeni Özlem Biget’in çalışmalarıyla sahnelendi. Özel Eğitim Sınıf Öğretmenleri Hava Uzun, Çetin Mutluer tarafından sahneye konan otizmli öğrencilerin oynadığı Karınca ve Ağustos Böceği İsimli Tiyatro Gösterisi, Müzik Öğretmeni Şeyda Zaman yönetiminde otizmli öğrenciler ve öğretmenleriyle birlikte Koro etkinliği ile devam etti.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı