Yukarı Çık
 
Öztabak’tan, emekli astsubaylara ziyaret
14 Mart 2019 Perşembe 17:00:40
490 kez okundu.‘Kentsel dönüşüm ofisi kuracağız’

 

Cumhur İttifakı AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Yalova Şubesi’nde Başkan Orhan İnedin ve dernek üyeleriyle biraraya geldi.

 

 

Haber / Esin KAYA

 

Halkın gönlüne giren bir başkan olma anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Yalova Şubesi’ni ziyaret etti.
‘Yalova'ya kimin faydası varsa onu destekleriz’..
Buluşmaya ev sahipliği yapan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Yalova Şube Başkanı Orhan İnedin, “Dernek olarak siyasi partilere olan mesafemiz hepsine eşittir. Yalova'ya kimin faydası varsa biz onu destekleriz. Ben Yusuf Ziya Beyi çok iyi tanıyorum. Dernek adına, canı gönülden Yalova'mızı geliştirmesi adına destekliyoruz” diye konuştu.
‘Farkımız ülkedeki belediyecilik anlayışını değiştirmemizdir’..
Ziyarette konuşan ve diğer belediyelerden kendilerini ayıran farka dikkat çeken Cumhur İttifakı AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, şunları dile getirdi: “Farkımız, İstanbul'da başlayarak ülkeye yayılan belediyecilik anlayışını değiştirdiğimizdir. Yani hizmetkar olmaktır, bir işe gönül vermektir, dert edinebilmektir sorunlarını o kentin. Cumhur İttifakı’nın ortak adayı olarak halkın teveccühü ile daha yaşanabilir bir Yalova için canla-başla çalışacağımı belirtmek istiyorum. Belediyecilikte olan farkımız tepeden aşağı denetim mekanizması ile daha verimli çalışma ortamının sağlanmasından gelmektedir. İl başkanlığı dönemimde sürekli başkanlarla toplantı yapar, neyin yapıldığını, neyin neden dolayı yapılamadığını analiz eder, genel merkeze rapor ederdik. Bu hala daha böyledir. Kontrol mekanizması, en verimli şekilde belediyecilik hizmetkarlığını ortaya koymayı sağlamaktadır.”
‘Kentsel dönüşüm ofisi kuracağız’..
Belediye görevini devraldıklarında ilk işlerinin kentsel dönüşüm ofisi kurmak olduğunu belirten Öztabak, adaylık açıklamasının ardından ilk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanını ziyaret ettiğine vurgu yaptı. Öztabak, “Adaylığım açıklandığında ilk işim Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gitmek oldu. Bakanımıza dedim ki, ‘seçilmeden önce projelerimi sunacağım, seçildikten sonra da projelerimizi hayata geçireceğiz, buna destek istiyorum’ dedim. Başta Bağlarbaşı Mahallemiz olmak üzere gerekli görülen ve riskli yapıların tespit edilerek kentsel dönüşümlerin yapılacağını ve buna destek beklediğimi belirttim. O da bana desteğini verdi ve ‘arkandayız’ dedi. Böylece görevi devraldıktan sonra ilk iş kentsel dönüşüm ofisi kurmak olacaktır” diye konuştu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı