Yukarı Çık
 
‘Yalova yaşanabilir bir kent olacak’
13 Mart 2019 Çarşamba 17:12:57
517 kez okundu.

 

Önceki dönem Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Yalovalılara seslendi..

 

 

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Önceki Dönem Sağlık Bakanı ve Erzurum Milletvekili olan Recep Akdağ, bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere dün Yalova’ya geldi. Akdağ’ın Yalova programı Valilik makamını ziyareti ile başladı. Yalova Valiliği’nde Akdağ’ı Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak karşıladı. Burada anı defterini imzalayan Akdağ, ardından AK Parti İl Başkanlığı’na da bir ziyaret gerçekleştirdi.

‘Yalova artık AK belediyeciliğe kavuşmalı’..

İl Başkanlığı’nda bir konuşma yapan Akdağ, 31 Mart seçimlerinde Yalova’nın AK Parti belediyeciliğiyle yeniden tanışacağını söyledi. Muhalefeti de eleştiren Akdağ, şöyle konuştu: “Osmangazi Köprüsü; Bursa, Yalova ve İstanbul’un bir ayağı olarak inanılmaz bir yatırım oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonunda, AK Partimizin ne kadar mükemmel işler başardığının bir nişanesidir. Gelin görün ki bu köprüye bile CHP laf edebiliyor. Böylesine bir hizmete laf edilmesi, böylesi bir hizmetin adeta küçük gösterilmeye çalışılması siyaset biliminin mantığına da aykırıdır. İnsanımız için ne kadar büyük bir rahatlık var. Yalova’nın artık AK Parti belediyeciliğiyle tekrar tanışma vaktinin geldiğine inanıyorum. Bu kent çok daha mükemmel ve yaşanabilir bir şehir haline gelecektir. Özellikle bu dönem Cumhurbaşkanımızın açıkladığı prensipleri dikkate aldığımızda, değerli belediye başkan adayımızın da başaracağına inanıyorum. Belediyecilik AK Parti’nin işidir. Türkiye belediyecilikte, ne kadar iyi işler yapılabileceğini 1994’te Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda görmüştür. O günden bugüne kadar da AK Parti belediyeciliğinin her alanda vatandaşa hizmeti olduğunu gördük. 31 Mart seçimlerinde inşallah Yalova’da ve Yalova’nın ilçelerinde AK Parti belediyeciliğinin tadına doyarak yaşanak bir dönemin başlangıcı olacaktır.”

‘Milli gelirin 4 buçukluk kısmı sağlığa harcanıyor’..

Türkiye’nin sağlık yatırımlarında çok büyük mesafe katettiğini dile getiren Akdağ, “Türkiye nispi olarak az bir parayla çok büyük bir sağlık hizmeti verilen ülkedir. Milli gelirimizin yüzde 4 buçuğunu sağlığa harcıyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nde yüzde 17’nin üstünde. Avrupa’da OECD ortalamalarıyla yüzde 9’un üstünde. Bununla kıyasladığımızda doğuşta bir insanın beklenen yaşam süresi ve sağlık hizmetlerinde harcanan parayla Türkiye’nin yanına yaklaşan bir para yok. Bu kadar harcama ile yaşam süresinin bu kadar artmış olması sistemimizin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor” dedi.

‘CHP karşı çıkma geleneği üzerine inşa edildi’..

Akdağ, konuşmasını şöyle tamamladı: “Ankara’da bir şehir hastanesini açacağız. Bu kadar büyük hastane olur mu diyenler var. CHP’nin bakış açısını yansıtıyor. Aslında bir kentte 8 hastaneden bahsediyoruz. 8 hastaneden oluşan bir kompleks, her hastanenin ayrı bir yönetim birimi olacak. Ankara’da birbirinden uzak hastanelerden ötekine taşınma sorununu çözmüş oluyoruz. Bu hastanelerin fiziksel yapısı ile bir hastaneden çıkmadan farklı bir hastaneye ulaşım imkanı olacak. Buna da karşı çıkıyorlar. CHP karşı çıkma geleneği üzerine inşa edildi. Köprü yaparsın karşı çıkarlar, otoyol yaparsın karşı çıkarlar, şehir hastanesi yaparsın karşı çıkarlar, aile hekimi oluşturursun karşı çıkarlar. Vatandaşta bunu bildiği için bu partiye yol vermiyor. Bu seçimlerde Cumhur İttifakı büyük bir muvaffakiyet yakalayacak. MHP’de Sayın Devlet Bahçeli ile AK Parti’de Sayın Cumhurbaşkanımızın oluşturduğu ittifak ortak değerler üzerine kurulmuş bir ittifaktır. Bu ittifakın temelleri 15 Temmuz’da atıldı. İttifak yaptık diyenler yanına HDP’yi, Saadet Partisi’ni eklediğini gördük. Şöyle bir idealleri var. Recep Tayyip Erdoğan’ı zayıflatalım. Zayıflatmak üzerine bir siyasi vizyon konulabilir mi? Sen millete hangi hizmeti yapacağını konuşsana, konuşamazlar. Milletimiz bunu gördü, bunu Yalovalı hemşerilerimizde gördü.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı