Yukarı Çık
 
‘Balık mezatı ile Yalova ekonomisi büyüyecek
12 Mart 2019 Salı 17:15:38
563 kez okundu.

Şaban Beşli, yeniden Yalova Ziraat Odası Başkanı seçildi

 

 

Genel kurul ardından çalışmalarına hız veren Şaban Beşli, Çiçekçilik OSB ve balık mezatının bir an önce Yalova’ya kazandırılması gerektiğini söyledi.

 

..”Resmi rakamlara göre günde 60 ton balık tutuluyor. Resmiyette olmayan verilerle bu daha fazla rakamlara ulaşıyor. Yalova’da 8 tane kooperatif var. Bizdeki balık dışarıya gidiyor. Bu sebeple de ilimiz değil başkası kazanıyor.”

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kongrede yeniden başkan seçildi. 5 dönemde de üyelerinin takdirini kazanan Beşli, “Yeni dönem bütün çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Çiftçinin mağduriyeti giderildi..

Kongreden sonra çalışmalarına tüm hızı ile devam eden Beşli, “Kadıköy’de yaşanan sel felaketinde birçok çiftçimiz maddi zarar görmüştü. Bununla ilgili Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz, Ziraat Odamız, Kadıköy Belediye Başkanımız ve muhtarlarımız ile işbirliği içerisinde hasar tespit çalışmalarını yürüttük. Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz tarafından tarım arazileri zarar gören çiftçilerimize ödenek çıktı. Bu ödenekler tam hasarı karşılamasa da, yaralarını sarmaya yardımcı oldu. Özverili çalışmalarından dolayı başta Tarım ve Orman İl Müdürümüz Suat Parıldar’a ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler meslek kuruluşlarıyız. Bizim sorumluluğumuz üyelerimizin sesini duyurmak ve onlara destek olmaktır. Bizler çiftçilerimizin temsilcisiyiz. Yeni dönemimizde de elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.  

‘Mezat olmazsa olmaz’..

Çiçekçilik OSB’nin ve balık mezatının Yalova’ya büyük katma değer kazandıracağını söyleyen Beşli, “Ben 17 yıldır görevdeyim. Çiçekçilik OSB’de bir arpa boyu yer kat edilmedi. Yalova çiçek kenti, OSB’nin Yalova’ya büyük katkısı olacaktır. Aynı şekilde balık mezatı Yalova için olmazsa olmazdır. İlimizde çok başarılı balıkçılık yapılıyor. Resmi rakamlara göre günde 60 ton balık tutuluyor. Resmiyette olmayan verilerle bu daha fazla rakamlara ulaşıyor. Yalova’da 8 tane kooperatif var. Bizdeki balık dışarıya gidiyor. Bu sebeple de ilimiz değil başkası kazanıyor. İlimizin ekonomisinin büyüyüp, gelişmesi için bu mezat çok önemli. Bana göre kim gelirse gelsin bu işi hemen yoluna koyması lazım. Mezat ve Çiçekçilik OSB ile Yalova’da bir döner sermaye oluşacak. İlimiz, büyüyecek ve gelişecektir” ifadelerini kullandı.   

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı