Yukarı Çık
 
Kızılay Anaokulu açılışı yapıldı
8 Mart 2019 Cuma 17:07:17
622 kez okundu.

 

İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım:

'DÜNYADAKİ SEVİYEMİZİ EĞİTİM BELİRLEYECEK!'

 

Ayhan-Cahit Gülan Kızılay Anaokulu'nun açılışı Türkiye Cumhuriyeti son Başbakanı Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'ın katılımı ile gerçekleşti.

 

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi tarafından hayata geçirilen 81 İl 81 Anaokulu Projesi kapsamında yapılan anaokulunun açılışı, halk oyunları gösterileriyle görkemli bir şekilde yapıldı.

 

.."Türkiye'de halen 2 bin 577 anaokulu var. Bu okullarımızda 350 bin yavrumuz eğitim görüyor. Ayrıca 20 bin 186 anasınıfı bulunuyor. Bu sınıflarda da 765 bin çocuğumuz eğitim görüyor. 1 milyondan fazla çocuğumuz okul öncesi eğitim hizmetinden yararlanıyor."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Subaşı Beldesi'nde hayırseverler tarafından yaptırılan Ayhan-Cahit Gülan Kızılay Anaokulu'nun açılışı yapıldı. Düzenlenen törene Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım da katıldı. Yıldırım'ın yanı sıra açılışa, Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım, Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, hayırseverler Ayhan-Cahit Gülan çifti ile çok sayıda vatandaş da katılım sağladı.

'Dünyadaki seviyemizi eğitim belirleyecek'..

Projeyle ilgili bilgi veren Semiha Yıldırım, "Eğitim, yıllardır önem verdiğimiz bir ihtiyaçtır. Dünya ülkeleri arasındaki yerimizi eğitimde ulaştığımız seviye belirleyecektir. Küçük yaşta verilemeyen eğitimin ilerleyen yaşlarda devletimize maliyeti çok yüksek oluyor. Bu nedenle son 16 yılda en fazla harcama milli eğitime yapılmaktadır. Türkiye gibi hızlı büyüyen bir ülkede devletin tek başına eğitim ihtiyacını karşılama imkanı bulunmuyor. Sivil toplum kuruluşları, hayırsever vatandaşlar ve şirketler de bu konuda destek oluyorlar. Türkiye'de halen 2 bin 577 anaokulu var. Bu okullarımızda 350 bin yavrumuz eğitim görüyor. Ayrıca 20 bin 186 anasınıfı bulunuyor. Bu sınıflarda da 765 bin çocuğumuz eğitim görüyor. 1 milyondan fazla çocuğumuz okul öncesi eğitim hizmetinden yararlanıyor. Açılışını gerçekleştirdiğimiz anaokullarıyla şu ana kadar yapılan anaokulu sayımız 26'ya ulaştı. Hepsi de 500 metrekare kullanım alanı olan, 4 derslik ve birçok amaçlı salondan oluşuyor. İçinde kullanılan materyaller minik yavrularımızın yaşayıp öğrenmelerini sağlayacak şekilde tasarlandı. 81 anaokulu hedefine ulaşmak için 55 okul daha yaptırılıp Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim edilecek. Bunların 20'si inşallah bu yıl tamamlanmış olacak, kalan 35 anaokulu da önümüzdeki yıl bitirilecek" ifadelerine yer verdi.

Öğrencilere hediyeler verildi..

Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, CHP Yalova Milletvekilli Özcan Özel ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun kurdeleyi kestikten sonra heyet okulu gezdi. Ardından öğrencilere hediye verildikten sonra tören sona erdi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı