Yukarı Çık
 
‘Türkiye’nin gençleri 21. yüzyıla damga vuracak’
7 Mart 2019 Perşembe 17:22:02
631 kez okundu.

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Yalova’dan gençlere seslendi:

 

 

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği binası düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Binanın açılış kurdelesini Genel Başkanı Enes Eminoğlu ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan kesti.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği binası, Genel Başkanı Enes Eminoğlu ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan’ın katılımı ile açıldı. İl Temsilciliği binasında gerçekleşen açılışa; Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program, Kur’anı Kerim tivaeti ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  Programın açılış konuşmasını yapan TÜGVA Yalova Teşkilat Koordinatörü Halit Cem Teztürer, “3 yılı aşkın bir zamanda tüm ilçelerimizi de içine katarak 60 ortaokulumuzda, 33 lisemizde, 9 fakültemizde, 110 kapasiteli yurdumuzla ve il temsilciliğimizle eğitimden kültüre, spordan maneviyata birçok alanda gerçekleştirdiğimiz 1492 faaliyetle 7968 üyemize hizmet ettik. İnşallah bugün itibariyle açılışını yapacağımız, il temsilciliğimiz gençlerimizi milli ve manevi değerlerimiz ışığında birçok faaliyetle buluşturmaya devam edecektir” dedi.

‘Yalova ilk 5 il arasında yer aldı’..

TÜGVA gençliğinin çalışmalarının her gün hız kazandığını söyleyen Genel Başkan Enes Eminoğlu, “Bugün 81 vilayette, 420 ilçede bu çalışmaları genç kardeşlerimiz canla, başla yerine getiriyor. Türkiye’de 60 yurdumuzda 7 bin 500 öğrenciyi konaklatarak, bu öğrencilerimizin maddi ve manevi gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yalova’da son 2 yıldan bu yana atanan ilçe temsilcilikleri ile birlikte ilimizde büyük bir ivme kazandık. Birkaç aydır Yalova ilk 5 ilimiz arasında yer aldı. Gençlerimize teşekkür ediyorum. ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır’ Hadis-i Şerif’ini merkeze alarak, dokunduğumuz her gence; ilinin, ilçesinin ve ümmetinin kaderini değiştirecek bir genç olacağı şuuru ile yaklaşıyoruz. Yeni nesil gençlik vakfı anlayışıyla, gençlerin faaliyetler içerisinde birebir yer alıyor olmasını göstermiş olduk. 20 yıl öncesi Türkiye’sine baktığımızda, daha bir haftasını planlayamayacak Türkiye’den bugün elhamdülillah 2023’leri, 2053’leri, 2071’leri konuşur bir gençlik ortaya çıkmış oldu” ifadelerini kullandı.  

‘Türkiye’nin gençleri 21. yüzyıla damgasını vuracaktır’..

Yeni neslin geçmişinden ilham alarak inşa edildiğini belirten Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “Bu topraklarda bin yılı aşkın bir varlığımız var. Bu toprakların İslamlaşması, Alpaslan’a dayanıyor, hatta sahabe efendilerimize dayanıyor. Bu topraklara girmemiz İslam’ın doğuşuna dayanıyor. Bize ne anlattılar, Müslüman olduğunuz için geri kaldınız dediler. Müslüman olmasaydık Avrupa’nın gerisinde kalmazdık dediler. Bunları tamamen bizim inancımıza bağladılar. Bunun için bütün geçmişimizi silmek istediler. Bir harf devrimi yapıldı. Harf devrimi 1 gecede yapılır mı? 1 gecede harf devrimi yapmak koca bir milletin milyonlarca ciltlik yazma eserini bir anda yok etmek demektir. Kimse bunları okuyamaz. Bu maalesef bu milletin planı değildi. Bu bize dayatılan bir plandı ve maalesef biz buna yenik düştük. İlk defa bir millet tankların, topların önünde, uçakların, helikopterlerin altında, ölüme yürüdüyse; bu darbeyi durdurmak için hayatını ortaya koyduysa, işte bu yeni bir özgüven inşasının sonucudur. Şimdi bu millet bu özgüveni kazandıysa, bu gençlik özgüveni kuşanıyorsa demek ki 21. yüzyılda artık Türkiye geçmişiyle bağlarını koparan değil, geçmişini ve değerlerini yeniden kuşanan bir Türkiye demektir. Türkiye’nin gençleri 21. yüzyıla damgasını vuracaktır” şeklinde konuştu.

‘Terörle mücadeleyi sınır ötesine taşıdık’..

Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Geçen günlerde Mardin’deydik. Ne yaptılar oradaki insanları. Kendi değerlerine yabancı kılıp, milletine düşman ettiler. Bu yenilir, yutulur bir şey mi? Şimdi birisi de kalkmış, bizim sınırımızın ötesinde bu ülkeye yıllardır tehdit oluşturanlar için, ‘Onlar bize ne yapacaklar ki’ demeye başladılar. Amerika’nın orada oluşturmaya çalıştığı terör koridorunu bugün Türkiye’deki bazı siyasiler meşrulaştırmaya çalışıyorlar. Şimdi gençler bunu görmeyecek mi?  Gençler buna karşı pozisyon almayacak mı? Muhalefetse işte gençler buna muhalefet olmalıdır. Türkiye’nin düşmanlarını makyaja sokmaya çalışanlara muhalefet olmamız lazım. Atatürk, ‘hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır’ diyor değil mi? Bu ne demektir. Yani savunmayı sınırın ötesine taşıyacaksın. Şimdi biz ne yaptık. Terörle mücadeleyi sınırlarımızın ötesine taşıdık. Terörle mücadeleyi bugüne kadar Türkiye’nin içinde, şehirlerinde yürütmeye çalışanlar hiçbir zaman terörle mücadeleyi kazanamadılar. Bugün bizim sınırlarımızda bir terör koridoru oluşturmaya çalışanlar da bizim müttefikimiz olmadıklarını gösteriyorlar. Şimdi gençlik bunu görmeyecek mi?”

Konuşmaların ardından Erdoğan’a hediye takdiminde bulunuldu. Daha sonra Vali Erol ve Erdoğan, protokol mensupları ile açılış kurdelesini kesti.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı