Yukarı Çık
 
YALOVA'YI ENİNE-BOYUNA KONUŞTULAR
6 Mart 2019 Çarşamba 14:45:50
573 kez okundu.

AK Partili kadınlar, STK'ların kadın temsilcileri ile buluştu

 

 

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından, Uygulama Oteli'nde sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcilerine yönelik bir organizasyon düzenlendi.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından, sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcilerine yönelik bir organizasyon düzenlendi. Organizasyonda Yalovalı kadınlar, Yalova'yı enine-boyuna AK Partili temsilciler ile konuşma fırsatı buldular. Uygulama Oteli'nde düzenlenen kahvaltıya, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Cumhur İttifakı AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak ve İl Başkanı Muğlim Bağatar da katılım sağladı.

'Kadınlarımız her gün özeldir'..

AK Parti İl Kadın Kolları’nın düzenlediği, sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerin kadın üye ve yöneticilerinin yer aldığı programa, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol ve AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ile birlikte katılarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Öztabak, "Kadınlarımız aslında sadece 8 Mart tarihinde değil, her gün bizim için özeldir. Siz olmadan ne bir toplum olabiliriz ne de ileriye gidebiliriz. Tabi ma alesef kadına şiddet olaylarının da yaşandığı günümüzde, kentte düzenli olarak seminer ve konferanslar düzenleyerek bilinçlendirme çalışmalarının yapılmasını sağlayacak, kadınlarımızı istihdam ederek kariyer imkanları sunacağız" dedi.
'Kadın-Çocuk Evi yapılacak'..
Eşi Aynur Öztabak ile katıldığı programda, kentte kadınlar için neler yapacağını anlatan Cumhur İttifakı AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, "Öncelikle Yalova'da yeşili tüketen değil, çoğaltan bir belediye olacağız bunun sözünü veriyorum. Sizler için en öncelikli olan projemiz, Kadın-Çocuk Evi ve kreş projesi. Bu proje ile çocuklu kadınlarımız evlatlarını gönül rahatlığı ile kreşe bırakarak, proje içerisinde yer alacak olan çeşitli el sanatları ve mesleki kurslar sayesinde üretim yapıp satarak, kendi gelirlerini sağlamalarını sağlayacağız. Bunun yanı sıra kente kazandırılacak olan tekstil ve konfeksiyon sanayisi ile önde gelen firmaların üretim üsleri Yalova'ya kayacak. Ortaya çıkacak olan istihdam ve işgücü ihtiyacına göre de, kadınlarımızı kentin kalkınmasında önemli bir rol üstlendirerek iş sahibi yapacağız" diye konuştu.
 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı