Yukarı Çık
 
‘Ben ittifakı Çiftlikköy halkıyla kurdum’
6 Mart 2019 Çarşamba 14:43:49
495 kez okundu.

Nedim Güler, sevgisi salonlara sığmadı

 

 

 

 

Karşısındaki iki eski belediye başkanının birbirinden farkı olmadığını söyleyen Güler, “Çiftlikköy’ü, halkın çocuğu, ilçenin evladı yönetecek. Biz temiz bir siyasetle geliyoruz” dedi. Güler, konuşmasının ardından salonu dolduran Çiftliköylüler tarafından alkışlarla ekibini tek tek sahneye davet ederek tanıttı.

 

Haber / Esin KAYA

 

CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Nedim Güler’in aday tanıtım toplantısı Çiftlikköy Belediyesi Düğün Salonu’nda coşkulu bir kalabalıkla yapıldı. Toplantıda konuşan Başkan Adayı Nedim Güler, ittifakı Çiftlikköy halkıyla kurduğunu, adını da ‘temizlik ittifakı’ koyduğunu söyledi.

Çiftlikköy Belediyesi Düğün Salonu’nda yapılan toplantıya, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, belediye başkan adayları ve coşkulu bir kalabalık katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasında sonra açılış konuşması yapan CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Nilüfer Özdemir Dilek, “Çiftlikköy’ü kucaklayacak, güçlü deneyimli tecrübeli bir kadro oluşturmaya çalıştık ve bu ekiple bugün sizin karşınıza çıktık. İlçe halkının desteğine inanarak 31 Mart’ta bu seçimi kazanacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

’31 MART’TA ÇİFTE OKEY ATACAĞIM’..

Büyük alkışlarla sahneye çıkan CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Nedim Güler, katılım sağlayanlara teşekkür etti. Nedim Güler’in ayak seslerinin yükseldiğine değinen Güler, “850 kişilik Çiftlikköy düğün salonuna 1000’in üzerinde kişiyi getirdik” dedi. 31 Mart’ta önemli bir seçim yapacaklarını kaydeden Güler, “Hani son günlerin klasik bir tabiri var ya beka sorunu, Çiftlikköy’de bir beka sorunu var, 31 Mart’ta ilçenin beka sorununu ben ve ekibim çözeceğiz. Çiftlikköy seçimini yapacak. Ya eskileri seçecek, ya yeniyi seçecek. Ya şaibelileri seçecek ya da tertemiz Çiftlikköy gencini seçecek” diye konuştu. Karşısındaki iki eski belediye başkanının birbirinden farkı olmadığını kaydeden Güler, şöyle devam etti: “Ben bir toplantıda dedim ki al birini vur ötekine. İkisinin birbirinden fark yok. Biri okey, biri sahte okey. Meclis listelerine bakın, parti isimlerini kapatın. Hangisinin hangi partiden olduğunu anlamazsınız. Böyle bir liste yapmışlar. Allah kısmet ederse 31 Mart’ta Nedim Güler çifte okey atacak, ikisini birden gönderecek’’ diye konuştu.

‘HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM’..

Güler, sözlerine şöyle devam etti: “İkisinin birbirinden farkı yok, birini 15 yıl gördünüz, birini son yıl görüyorsunuz. Şunu çok iyi biliyorsunuz ki onlar ihalecilerin, emlakçıların, zenginlerin başkanı. Halkın çocuğu benim, garibanın yanında olan benim. Çiftlikköy’ü, halkın çocuğu, ilçenin evladı yönetecek. Biz temiz bir siyasetle geliyoruz. İki tane eski belediye başkanına siyaset dersi vererek geliyoruz. Temiz geliyoruz. Hiç kimseyi karalamadan, ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, kendimizi anlatarak halkla birlikte geliyoruz. 31 Mart’a kadar kapı kapı dolaşmaya, kendimizi anlatmaya devam edeceğiz. Bizim yönetimimizde her mahalleye eşit hizmet yapılacak. Sahil bana oy verdi, oraya hizmet yapayım değil, Sultaniye bana oy vermedi oraya hizmet götürmeyelim değil, her mahalleye eşit hizmet yapacağız. Kimseyi ayırmayacağız Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Muhacir, Alevi, Sunni, genç, erkek, kadın ayırmıyoruz. 31 Mart’tan itibaren herkesin belediye başkanı olacağım. Sadece belli kesimlerin, grupların, tarikatların değil, halkın belediyesi olacağız.”

‘İTTİFAKI HALKLA KURDUM’..

Başkan Adayı Nedim Güler, ittifak konusunda da şunları kaydetti: “2 buçuk 3 aydır ittifak sözünü kullanıyorlar. Ben partilerle, kişilerle ittifak değil halkla ittifak yaparım dedikçe halka yalan söylüyorlar. İttifak masa başında kurulmaz, gönüllerde kurulur. Ben ittifakı Çiftlikköy’de yaşayan herkesle yapıyorum. İttifakı temiz insanlarla yapıyorum. Adını da temizlik ittifakı koydum. Mart’ta bahar temizliği yapacağız.”

‘BELEDİYE BAŞKANI BİZE NEDEN HESAP VERMİYOR’..

Siyasete temiz geleceklerini söyleyen Güler, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Benim siyasi, mesleki, ticari hayatımda toplu iğne ucu kadar bir şaibe bulabilen varsa çıkarsın koysun meydana. Hodri meydan diyorum. Temiz geliyoruz, temiz yöneteceğiz, temiz kalacağız. Halka hesap vereceğiz her zaman her yerde, ne harcıyorsak, nereye harcıyorsak, ilçe halkına bir bir anlatacağız. Apartmanlarda yaşıyoruz, yöneticileri vardır, her ay belli bir miktar aidat verilir. Aidatın karşılığında yönetici 3 aydan aya bize hesap verir. Peki, belediye başkanı bize neden hesap vermiyor? Soruyorum buradan İlçe halkına belediyenin borcunu bilen var mı? Benim döneminden vatandaşın cep telefonuna billboardlara belediyenin gelir giderini anında göndereceğiz. Her yıl halka hesap vereceğiz. Sizlerin kul hakkını yemeyeceğiz.”

‘GENÇ DİYORLAR’..

Güler, “Açığımı bulamıyorlar şimdi de benim için genç diyorlar. Bu da sorunmuş, Mustafa Kemal Atatürk, Bandırma vapuruyla Samsun’a çıktığında 38 yaşındaydı. Ben ise aday olduğumda 39 yaşındayım. Bu gençlerden korkmayın. Kendisine usta diyor. Sen emlak, ticaret ustasısın. Benim siyasette tek örnek aldığım kişi var. Benim ustam Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi.

‘250 MİLYON TL’Yİ NE YAPTIN?’..

Silpagar’ın 2014 yılında vadettiği projelerinin hiç birini yapmadığı belirten Güler, “Ali Murat Silpagar halka vadettiğin projelerin yüzde 90’nını niye yapmadın? 5 yıldır Çiftlikköy halkından topladığın paralarla kasasına 250 Milyon TL girmiş. Ne yaptın bunu anlat meydanlarda. Beka sorunuysa al sana beka sorunu. Asıl Çiftlikköy’ün beka sorunu var” diye konuştu. Nedim Güler, konuşmasının ardından salonu dolduran Çiftliköylüler tarafından alkışlarla ekibini tek tek sahneye davet ederek tanıttı.

Güler’in belediye meclis listesi şu isimlerden oluştu: Canan Engin Eke, Abdurrahman Tutuğ, Savaş Kaşıkçı, Giray Süyünç, Reşat Mengüverdi, Harun Şafak, Seyfi Murat Aydın, Canan Güzel, Meral Çabuker, Erol Kaya, Birgül İnce, Hüsnüye Kaya, Dede Mustafa Doğan. Kontenjan: Suat Kaan Aydın, Macide Aras

İl Genel Meclisi adayları: Oktay Atik, Cüneyt Çalışkan, Güzin Aydemir.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı