Yukarı Çık
 
 ‘Dünyaya Yalova’dan bir ders armağan ettik’
4 Mart 2019 Pazartesi 17:42:49
557 kez okundu.

 

Türkiye’nin ilk masal öğretmenleri Yalova’da

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Masal Dersi’ projesi kapsamında 15 öğretmen, Türkiye’nin ilk masal öğretmenleri oldular.  

 

Çocuk Masal Anlatıcısı Baycan Töraydın, “15 öğretmen hem masal anlatıcısı hem de Türkiye’nin ilk masal öğretmenleri oldular. Proje; müfredatla ilgili önemli bir gelişme, Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyor. Dünyaya Yalova’dan bir ders armağan ettik. Bu derste Yalova’dan filizlendi” dedi.

 

Konuşmaların ardından Vali Muammer Erol ile İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, 15 öğretmene katılım belgelerini takdim etti.

 

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği ‘Masal Dersi’ projesinin tanıtım lansmanı Uygulama Oteli’nde yapıldı. Proje tanıtım programına Yalova Valisi Muammer Erol, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ve öğretmenler katıldı. Proje kapsamında 15 öğretmen eğitim alarak, Türkiye’nin ilk masal öğretmeni oldular. Masal Dersi projesi, ders müfredatına girerek hem dünyada hem de Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyor. Masal eğitimlerini Çocuk Masal Anlatıcısı Baycan Töraydın verdi.

‘Dünyaya Yalova’dan bir ders armağan ettik’..

Projenin tüm Türkiye’ye örnek olacağını söyleyen Çocuk Masal Anlatıcısı Baycan Töraydın, “15 öğretmen hem masal anlatıcısı hem de Türkiye’nin ilk masal öğretmenleri oldular. Proje; müfredatla ilgili önemli bir gelişme, Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyor. Dünyaya Yalova’dan bir ders armağan ettik. Bu derste Yalova’dan filizlendi. İl Milli Eğitim Müdürümüze ve ekibine teşekkür ediyorum. Masal dersi, ilk defa bir ders müfredatı olarak Yalova’dan hayata geçirildi. Umarım bütün ilimizde yayılarak, dünyaya örnek olur” dedi.

‘Masal dersi ile hayallerinin peşinden gidecekler’..

Emeği geçenlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “Okullarımızda serbest etkinlik saatinde çocuklarımızın dil gelişiminin artırılması, empati yeteneklerinin geliştirilmesi ve 2023 vizyonumuzun çift kanatlı yetiştirme politikasına uygun olarak AR- GE’deki arkadaşlarımızın gayretli çalışmaları ile ortaya çıktı. Hafta sonu demeksizin emek veren 15 öğretmenimize teşekkür ediyorum. Masal dersi; çocuklarımızın empati yeteneği güçlü, düşünen, araştıran ve ülkesi için gayret gösterecek ve daha nice hayallerinin peşinden gitmelerine vesile olacaktır. Bundan dolayı emeği geçen herkesi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Muammer Erol ile İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, 15 öğretmene katılım belgelerini takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı