Yukarı Çık
 
‘Yalova'da 5 yıl boşa geçti’
4 Mart 2019 Pazartesi 14:03:11
479 kez okundu.

Öztabak, Yalova'nın son 5 yılını değerlendirdi

 

Haber / Ebru HASBULAT

 

Cumhur İttifakı ortak adayı olan AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, vatandaşlar ile buluşmalarını sürdürdü. Yoğun ilgi gören Öztabak, buluşmada hem vatandaşlar ile muhabbet etti hem de projelerini anlattı.
‘Projeleri 5 yıl boyunca sadece lafta kaldı’..
Buluşmada katılımcılara seslenerek Yalova'nın son 5 yılını değerlendiren Öztabak, “Özellikle son 5 yılda mevcut belediye yönetimi tarafından 2014 yılında tanıtılan projelerden hiçbirinin yapılamadığını bugün kentin dört bir köşesinde görüyoruz. 5 yıl adeta boşa geçti. Yalovamız bu süre içerisinde ne yazık ki o projeleri yapsın diye yetki verdiği yönetimden arzu ettiği hizmeti alamamış oldu. 2004-2009 yılları arasındaki AK Parti Belediyeciliğinin faaliyetlerini anlatayım. Terminal, TOKİ Konutları, doğalgaz altyapısı, arıtma tesisi, ana arter caddelerin çamurdan kurtarılıp asfalt ile buluşturulması ve daha birçok önemli yatırım AK Parti döneminde yapıldı. Karşılaştırma yapın, göreceksiniz Yalova'nın kayıp giden yıllarını” dedi.
‘Yürüyen Köşk Şehir Parkı Projesi’..

Belediyede her türlü ihaleyi, her türlü harcamayı dürüst ve şeffaflık ilkesine uygun şekilde yöneteceklerini belirten Cumhur İttifakı AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, sahil bandının çehresini değiştirecek yeni yaşam alanı projesinden de bahsederek, “Yürüyen Köşk Şehir Parkı projemiz tam 1 milyon metrekare yeşil alanı ile kentin yaşam kalitesinin artırılmasında önemli bir adım olacak. Araştırma sahilimizde yapılacak olan bu güzel proje, Bakanlık, Araştırma Enstitüsü ve Yalova Belediyesi’nin ortak eseri olacaktır. Burada yürüyüş alanları, bisiklet yolları, göz hakkı bahçeleri, yeni halk plajları, kapalı ve yarı açık kafeler ile basket ve tenis alanları ile tam bir yaşam alanı oluşturacağız” diye konuştu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı