Yukarı Çık
 
DP, ADAYINI TANITTI
3 Mart 2019 Pazar 14:29:17
859 kez okundu.

 

 

Demokrat Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Rıdvan Acar:

'YALOVA BELEDİYESİ İYİ YÖNETİLMİYOR'

 

Demokrat Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Rıdvan Acar'ın Tanıtım Toplantısı, Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda yapıldı. Acar toplantıda, Yalova Belediyesi'ni eleştirirken bazı projelerini de açıkladı..

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Demokrat Parti (DP) düzenlemiş olduğu toplantıda, Yalova Belediye Başkan Adayı Rıdvan Acar’ı kamuoyuna tanıttı. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısı belediye meclis üyelerinin sahneye davet edilmesiyle başladı. Programın açılış konuşmasını DP İl Başkanı Ahmet Özsümer yaptı. "Bir hafta önce böyle bir oluşum yoktu" diyen Özsümer, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Baktık, bekledik. Yalova’da 4 siyasi parti seçime gidiyordu. Sonra Ankara dayatması oldu ve olay ittifaklara bağlandı. Sonra bir baktık AK Parti, MHP’yi kendine bağladı. İnsanların önüne iki seçenek koydular. İlkokulda bile öğrencilere 4 şık konulur. Bize ‘Ya A partisine oy vereceksin ya da B partisine oy vereceksin’ dediler. Biz de buna karşı çıktık. İnsanların önüne bir seçenek daha koymak istedik ve Şehir İttifakı’nı kurduk. Biz bunu daha önce başarmıştık. Onun için bir baktık 10 sene sonra yine aynı durum. Biz kaybettirmek için seçime girmiyoruz, kimseyle de kavga etmeyeceğiz. Tüm siyasi partilere saygımız tamdır. Yalova’da iki alternatife tepkidir bu. Bel altı siyasete girmeyeceğiz. Bizlerde süslü hayali projeler olmayacak. Yapabileceklerimizi anlatacağız."

'Yalova Belediyesi iyi yönetilmiyor'..

Yalova’nın Ankara’dan iki adaya mahkum edilmesinin içlerine sinmediğini söyleyen Acar, "Bir ittifak oluşturduk. 36 saat süre içerisinde bu arkadaşlarımızla bir ekip olduk. 36 saatte bu birlikteliği kurduğumuz arkadaşlarımızla biz inanıyoruz ki, Yalova Belediyesi’ni de kazanacağız. Yalova İttifakı, genel seçimlerde AK Parti’ye, MHP’ye, CHP’ye, İYİ Parti’ye oy vermiş arkadaşlarımız var aralarımızda. Bu bir yerel seçim. Yalova Belediyesi’nin iyi yönetilmediğine karar verdik. Bu yüzden yola çıktık. Çıkmışlar meydana her iki aday borçları konuşuyor. Yalova Belediyesi iflas etmiş kasap zihniyetiyle yönetiliyor. Öncelikle biz bu ittifaktaki arkadaşlarımızla, Yalova Belediyesi’nde deneyimli bürokrat arkadaşlarımızla lakayt yönetim şeklinden kurtaracağız. Yalova Belediyesi resmi kurum ama mevcut yöneticiler babalarının kasap dükkânı gibi yönetiyorlar. Ben öğretmen biriyim. Öğrencilere test yapılırken 4 yanlış 1 doğruyu götürüyordu. Şimdi Yalova’da bunun tam tersi oldu. İki tane yanlış çıkarttılar ama bir tane doğru çıktı. Yalova İttifakı ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

'Yalova'yı eğitim şehri yapacağız'..

Projelerini açıklayan Acar, "Benim birinci projem, Yalova'yı eğitim kenti yapmak. Yalova'ya bir tane vakıf üniversitesi kazandıracağız. 30 bin öğrenci kapasiteli üniversite kazandırdığımız esnafın cebine para girecek. Şehrin yapısını değiştirmiş olacağız. Belediyenin bütün imkanlarını bu amaç için kullanacağım. Yalova Üniversitesi'nde 12 bin öğrenci var. Üniversiteye ihanet ettiler. 2 yıl önce üniversitenin öğrenci sayısı 14 bindi. Bu yıl 12 bin. 2007 yılında Karabük Üniversitesi, Yalova Üniversitesi aynı zamanda kuruldu. Karabük Üniversitesi'nde 70 bin öğrenci var. Bizim Karabük Üniversitesi'nden neyimiz eksik" dedi.

'Turizmin önünü açacağız'..

"En büyük hedeflerimden bir tanesi de her mahalleye bir tane etüt merkezi kurmak" diyen Acar,  "14 mahalleye 14 tane etüt merkezi yapmaya söz veriyorum. 2019 yılı itibari ile dershaneler kapatıldı. Belediyelere de böyle bir hak verildi. 14 tane etüt merkezi kuracağım. Çocuklarımıza güvenli ve uygun ders çalışma ortamı sağlayacağım. Turizm konusunda projelerim olacak. 1960 yılında Türkiye'de imar planları yapılmış. Belediyenin de en büyük gelir kaynağı olan turizmin önünü açacağız. Turizm ile ilgili belediyenin muazzam bir yeri olan Dereağzı'na turizm tesisleri kuracağız. Elmalık köyündeki 300 dönüm yere Şehir Bahçesi kuracağız. İsmetpaşa Mahallesi'ndeki yere de turizm köyü kuracağız. Bunlar küçük küçük miktardaki paralarla; karides, kalamar paralarıyla yapılacak işlerdir. Bizim projelerimiz havada uçan, denizde yüzen, toprağın altından geçen proje değildir. Elle tutulan, gözle görülen projelerdir. Uçuk-kaçık projeleri var. Yapılması mümkün değil. Biz uygulanabilecek projeleri yapacağız" diye konuştu.

'Yeni mahalleler kuracağız'..

Yalova'da bir deprem gerçeğinin olduğunu belirten Acar, sözlerini şu şekilde tamamladı: "Yalova'da bir deprem gerçeği var. Bu deprem gerçeği ile yaşamak zorundayız. Ekonomiyi geliştirmek için yeni mahalleler kuracağız. Kentsel dönüşümü gerçekleştirmemiz lazım. Yaşlı ve yorgun binalardan halkımızı kurtarmamız lazım. Yasayı cesurca uygulayacağım. Kat artışına ihtiyaç varsa onu da yapacağım. Yalova'da en önemli sorunlardan biri de trafiktir. Yeni mahalleleri oluşturunca trafik sorununu da çözmüş olacağız. Şehrin içine ücretsiz otopark yapacağız. Otopark sayılarını da arttıracağız. Bunlardan önce Yalova Belediyesi'nin ekonomisini düzelteceğiz."

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı