Yukarı Çık
 
Yalova’nın ilk millet kıraathanesi açıldı
3 Mart 2019 Pazar 14:24:12
765 kez okundu.

 

 

Yalova’nın ilk millet kıraathanesi ‘Lavinia Kitap Kahve’ Eğitim- Bir- Sen Yalova Şubesi’nin bünyesinde hizmete açıldı.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Yalova’nın ilk millet kıraathanesi, ‘Lavinia Kitap Kahve’ açıldı. Kıraathane, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, Eğitim- Bir- Sen Yalova Şubesi’nin bünyesinde hizmete sunuldu. 2 bin kitap ile Yalovalılarla buluşan ve içerisinde çeşitli zeka oyunları barındıran kıraathanenin açılışına; Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

‘Gençler ilimle büyüsün’..

Açılış programında bir konuşma yapan Eğitim- Bir- Sen Yalova Şube Başkanı Uğur Hakan Tan, “Kitap kahvemizi 2 bin kitap ile açmış bulunuyoruz. Bu projeyi genişleterek 5 bin kitaba ulaşmak istiyoruz. Projenin amacı; gençlerimizle, eğitimcilerimizle kitap okuma ortamı oluşturmaktır. Hem kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hem de medeniyetimize ait kitapları gençlerimizle buluşturmayı hedefliyoruz. Burada şiir dinletileri, yazar söyleşileri ve kitap imza günleri de yapmayı planlıyoruz. Proje ile birlikte iki büyük konferansımız olacak. Eğitim- Bir- Sen olarak, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize değer veriyoruz. Gençliğimizin güzel şartlarda, ilimle ve değerlerimiz ile büyümesini istiyoruz. Bu anlamda projeye destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve projemizin koordinatörü üniversite öğrencimiz Sümeyye Güler’e teşekkür ediyoruz. İnşallah, çay, kahve ve diğer ikramlarımızla gençlerimizi buraya çekeceğiz. Hem nezih bir ortamda bu hizmetimizi sürdüreceğiz, hem de gençlerimize fayda sunacağız” dedi.

‘Sayıları artsın’..

Kültürel çalışmalara her zaman destek vereceklerini ifade eden Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, “Böyle yararlı bir faaliyete öncülük eden Eğitim- Bir- Sen Başkanı Sayın Uğur Hakan Tan’ı tebrik ediyorum. Bir ilin entelektüel düzeyde gelişmesi için bu tür yerlere ihtiyaç vardır. Sosyal kurumlarımızın bu şekildeki çalışmalarını destekliyoruz. Buraların ilim ve kültür yuvası olarak gençlerimize hizmet edeceğini biliyoruz. Bu tarz mekanların sayılarının artmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.  

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı