Yukarı Çık
 
'TAŞKÖPRÜ İLÇE OLACAK!' 'ÜNİVERSİTE KURACAĞIZ!'
10 Şubat 2019 Pazar 15:13:28
863 kez okundu.

 

 

Yalova basınıyla bir araya gelen Başkan Adayı Şaban Ertan, seçildiği takdirde Taşköprü'ye önemli yatırımlar yapacağını ifade etti. En önemli projesinin ise Taşköprü'yü ilçe yapmak olduğunu dile getiren Ertan, beldeyi daha güvenli hale getireceklerini de sözlerine ekledi..

 

.."Taşköprü’nün ilçe olması için Kabaklı, Denizçalı ve Kılıç köylerinin beldemize bağlanmasını sağlayarak bu köylere hizmet çıtasını yükseltilmesini hedefleyeceğiz; sağlayacağız."

 

.."Mevcut belediye binasına Kompozit ve Kimya Meslek Yüksekokulu'nu açacağız ve yeni bir belediye binası yaparak sizlere daha iyi hizmet vereceğiz."

 

.."80 oy farkla o seçimi kaybetmiştim. O zamanda 2 belediye başkan aday adayı çıkmıştı AK Parti’den. Diğerinin desteğini çekmesi sonucu böyle bir sonuçla karşılaştık."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

AK Parti Taşköprü Belediye Başkan Adayı Şaban Ertan, Yalova Sütlüsü'nde basın mensupları ile bir araya geldi. Seçildiği takdirde Taşköprü'ye önemli yatırımlar yapacağını söyleyen Ertan, en önemli projesinin ise Taşköprü'yü ilçe yapmak olduğunu belirtti. Kabaklı, Denizçalı ve Kılıç köylerini beldeye bağlayacaklarını söyleyen Ertan, "Taşköprü’nün ilçe olması için Kabaklı, Denizçalı ve Kılıç köylerinin beldemize bağlanmasını sağlayarak bu köylere hizmet çıtasını yükseltilmesini hedefleyeceğiz; sağlayacağız. Beldemizde vatandaşlarımız hangi hizmeti alabiliyorlarsa Kabaklı, Kılıç ve Denizçalı köyündeki vatandaşlarımıza da aynı hizmeti vereceğiz. Mevcut belediye binasına Kompozit ve Kimya Meslek Yüksekokulu'nu açacağız ve yeni bir belediye binası yaparak sizlere daha iyi hizmet vereceğiz" dedi.

'Kötü günde de vatandaşlarımızın yanında olacağız'..

Bazı projelerini de açıklayan Ertan, "Belde sakinlerinin her türlü şikâyet, istek ve görüşlerini iletebilecekleri bir belediye birimi kuracağız. Beyaz masalara başvuran vatandaşlarımızın tüm görüş ve taleplerini değerlendirmeye alarak 24 saat içinde çözüm üreteceğiz" dedi. Önceki dönemde olduğu gibi belediyenin sanayi kuruluşları ile iyi diyalog kurarak Taşköprülü gençlere daha iyi iş imkanı sunacaklarını kaydeden Ertan, "İyi gün dostu değil kötü günde de vatandaşımızın yanında olacağız" dedi.

'7/24 ulaşılabilir olacağız'..

"Hizmet masaları sayesinde 7/24 ulaşılabilir olunarak hastalarımız veya cenazemiz olduğunda vatandaşımızın acısını izleyerek değil hizmet ederek yanında olacağız" diyen Ertan, "Cenazelerimizin sevki Türkiye’de neresi olursa olsun belediyemiz tarafından ulaşımı sağlanacak ve tüm ikram masrafları belediyemizce üstlenilecektir. Kapalı havuz, spor kompleksi, sosyal tesis beldemizin hakkıdır yapacağız" ifadelerine yer verdi.

'Beldeyi daha güvenli hale getireceğiz'..

Mevcut kültür merkezinin üstündeki alana alt bölümü yüzme havuzu ve spor kompleksi üst alanı kafeterya olacak şekilde modern yapısıyla sosyal tesis yapılacağını da söyleyen Ertan, "İşletmesi belediye bünyesinde olan fiyatları makul seviyede tutup vatandaşların huzur içinde beldede vaki geçirmesini sağlayacağız. Beldedeki sokak ve caddelerin aydınlatmasının yenilenip estetik bir görünüme kavuşturacağız. Beldeyi daha güvenli bir hale getirmek için güvenlik kamerası sistemi kuracağız. Merkez cami yanındaki dört katlı binanın da restore edilerek muhtarlık binası, dikiş nakış kursu, halk eğitim kursları, gıda bank, giyim bank olarak hizmet vereceğiz." Beldede bakımsız şekilde duran spor sahalarını, sosyal hizmet binalarını Taşköprü halkına yakışır bir vaziyete getirilmesini sağlayacaklarını ifade eden Ertan, ayrıca beldenin simgesi haline gelen gezi trenini yeniden hayata geçireceklerini de sözlerine ekledi.

'Diğer aday desteğini çekmişti'..

2 dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra önceki seçimlerini kaybetmesinin ardından partisinin kendisini tekrardan aday göstermesinin sebebinin ne olabileceği yönündeki soruyu yanıtlayan Ertan, "80 oy farkla o seçimi kaybetmiştim. O zamanda 2 belediye başkan aday adayı çıkmıştı AK Parti’den. Diğerinin desteğini çekmesi sonucu böyle bir sonuçla karşılaştık” diye konuştu. Ertan, Taşköprü’de kendi dönelerinde kurulan termik santralle ilgili haklarında açılan davanın da geçtiğimiz aylarda sonuçlandığını ve beraat ettiklerini söyledi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı