Yukarı Çık
 
‘Mahallemizi en iyi hizmetlerle buluşturacağız’
10 Şubat 2019 Pazar 15:10:07
269 kez okundu.

 

 

 

Kazım Karabekir Mahallesi Muhtar Adayı Fatma Çelikkanat, mahalle halkına hak ettiği hizmeti sunacağını kaydederek, projelerini kamuoyu ile paylaştı.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Kazım Karabekir Mahallesi Muhtar Adayı Fatma Çelikkanat mahalle sakinlerinin her şeyin en iyisine layık olduğunu belirterek, hayata geçirmek istedikleri projeleri kamuoyuyla paylaştı. Çelikkanat, Kazım Karabekir Mahallesi’ni 21. yüzyıla yakışacak bir görünüme kavuşturacağını söyledi. 

‘Vatandaşların desteğini alarak yola çıktım’..

Adaylık sürecinde vatandaşların desteğini aldığını ifade eden Çelikkanat, “Bu yola çıkmadan önce mahalle halkımın ve ailemin desteğini aldım. Önümü daha iyi gördüm. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulundum. Muhtarlık sürecine girmeden önce de bazı kontaklar kurup mahallemizde kurs ve sosyal faaliyet gibi eksikliklerinin giderilmesi için çalışmalar yürüttüm. Mahalledeki hanımlarımızın istekleri üzerine Kur’an kursunu açtırma girişimlerinde bulundum. Kendi hayatımda da sosyal bir insan olduğum için bu faaliyetleri kendime yorgunluk olarak görmüyorum. Vatandaşların desteğini almadan bir kişi muhtarlık yolculuğuna başlayamaz. Bende bu yola çıkmadan önce Yalovalıların görüşlerini dinledim ve bu yola çıktım. Mahallemizin yeni bir kana, yeni bir enerjiye ihtiyacı var” diye konuştu.

‘Kadınlar ve gençler benim için çok önemli’..

Gençlere ve kadınlara yönelik çalışmalarına yön vereceğini kaydeden Çelikkanat, “Seçildiğim takdirde birinci önceliğim mahalle sakinlerimin haklarını korumak olacak. Mahallemizi hak ettiği yere taşıyacağız. 21. yüzyıla layık bir mahalle olacak. Kadınlar ve gençler benim için çok önemli. En çok onların desteğini arkamda hissediyorum. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve daima iyi çalışmalara yönlendirmek için mahallemize spor alanları kazandıracağız. Gençlerimize sosyal, kültürel ve akademik alanlarda, kurs ve eğitim programları ile destek sağlayacağız. Mahalledeki kadınlarımızın istihdamına ve kendilerini geliştirme noktasından çalışmalarına destek vereceğiz. Bütün mahalle halkını kucaklayacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz” dedi.

Mahalleye bir düğün salonu..

Mahalle halkı için yapacağı çalışmalardan bahseden Çelikkanat, “Mahallemizde bir takım eksiklikler var. Bunların tespit edilmesi noktasında da çalışmalarımı yürütüyorum. Ece Sokak ve Zeybek Sokak sakinleri ile görüştüm, bilhassa gençler bana basketbol sahası talebinde bulundular. Vatandaşlarımızın düğün salonu talepleri var. Bununda yapılabilmesinin mümkün olabileceğini düşünüyorum. Vatandaşlarımız, parklarımızda ıhlamur ağaçlarını görmek istiyorlar. Açelya Sokak, Aksa Sokak, Depo Sokak’ın bulunduğu yerlerde bir park alanı, mesire alanı ya da sosyal bir çalışma yok. Bununla ilgili de bir çalışma yürüteceğiz. Külliyenin yapılması ile birlikte öğrencilerimiz mahallemizin güzergahını kullanacağından ve öğrencilerimizin trafikte can güvenliği için bir üst geçidi projemiz olacak. Vatandaşlarımızla da istişareler ederek bunun tespitini yaptım. Gençlerimize istihdam konularında da yardımcı olmaya çalışacağım. Hanımlarımıza kendini keşfedebilecekleri kurslar, eğitim faaliyetleri oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı