Yukarı Çık
 
Türkiye'nin ilk akıllı parkı açıldı
8 Şubat 2019 Cuma 17:25:38
562 kez okundu.

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman:

'PİSLİĞİ ORTADAN KALDIRDIK VE İLK AKILLI PARKI AÇTIK'

 

Yalova Belediyesi tarafından yapılan İnkılap Parkı, düzenlenen törenle hizmete girdi. İnkılap Vapuru'nun bulunduğu yere yapılan park, Türkiye'nin ilk akıllı parkı olma özelliği de taşıyor.

 

.."İnkılap Vapuru burada atıl vaziyetteydi. Farelerin yuvası olmuştu. Yalova Belediyesi olarak burayı Yalova'ya, deniz kenarına yakışır bir şekilde tasarladık. İnkılap Vapuru'nun kaldırılması süreci sıkıntılı bir süreçti. Ama onun altından ekibimiz ile beraber kolayca kalktık."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Belediyesi tarafından yapılan İnkılap Parkı, dün yapılan törenle açıldı. Açılışa Belediye Başkanı Vefa Salman ve çok sayıda Yalovalı da katıldı. Açılışta yaptığı konuşmada ilginç açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Salman, pisliği ortadan kaldırdıklarını yerine akıllı bir park getirdiklerini ifade etti.

 'Türkiye'ye örnek bir park'..

Parkın Türkiye'ye örnek bir park olduğunu söyleyen Yalova Belediyesi Başkanı Vefa Salman, "İnkılap Vapuru burada atıl vaziyetteydi. Farelerin yuvası olmuştu. Yalova Belediyesi olarak burayı Yalova'ya, deniz kenarına yakışır bir şekilde tasarladık. İnkılap Vapuru'nun kaldırılması süreci sıkıntılı bir süreçti. Ama onun altından ekibimiz ile beraber kolayca kalktık. O pisliği buradan kaldırdık. Pisliği buradan kaldırmakla kalmadık; sadece Yalova'ya değil Türkiye'ye örnek bir park haline geldi. Burası Türkiye'nin ilk akıllı parklarından bir tanesi. Aydınlatması otomatik. Kendi kendine aydınlanıyor. Sulaması yine aynı şekilde otomatik. Havanın nem durumuna göre açılıp kapanıyor. Bu açıdan da Yalova ve Türkiye için örnek bir park" dedi.

'Yalova'ya aşık bir ekibiz'..

"Bundan sonraki süreçte de açılışlarımız Yalova'nın değişik mahallelerinde devam edecek. Yaptığımız projeleri açmaya devam edeceğiz" diyen Başkan Salman, şöyle devam etti: "Geçen 5 yıl gibi bir sürede birlikte yöneteceğiz; sevgiyle büyüteceğiz sloganını yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmet zincirimiz görevi teslim aldığımızdan beri bugüne kadar devam etti; edecek de. Biz hizmetlerimizi bırakacak değiliz. Yalova'yı iyi tanıyan ve iyi bilen bir ekibiz. Yalova'yı çok seven Yalova'ya aşık bir ekibiz. Siyasette klasik bir deyim vardır. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diye. 5 yılda yaptığımız icraatlarımızı anlatmaya devam edeceğiz. Yaptığımız icraatlarımızı yakın zamanda basına anlatacağız. Gelecekteki 10 yıla değil; 50 yıla damga vuracak projeleri de tasarladık. Bütün Yalova'nın çok mutlu olacağına ve keyif alacağına inanıyoruz. Geçtiğimiz seçimlerde bize gösterdikleri teveccühü bu seçimde de göstereceklerine inanıyoruz. Bundan da eminim."

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı