Yukarı Çık
 
‘Kimsenin ekmeği, vatandaşın can güvenliği ile oynayamazsınız’
8 Şubat 2019 Cuma 15:42:25
503 kez okundu.

AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, Makina Mühendisleri Yalova Temsilciliği’ni ziyaret etti

 

 

Esin KAYA

 

AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, asansörlerin uygunluk belgelerini kontrol ederek teknik inceleme yetkileri feshedilen Makina Mühendisleri Yalova Temsilciliği’ni ziyaret etti. Temsilcilikte gerçekleşen buluşmada, MMO Yalova İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Kazım Demirbaş, kendilerini ziyarette bulunan Öztabak'a sorunlarını anlattı. Demirbaş, mevcut belediye yönetiminin makina mühendislerince kentteki asansörlerin periyodik bakım ve uygunluk belgesi verme yetkisini tek taraflı olarak fesh ettiğini iddia etti. Sözleşmenin halen sürmesine rağmen feshin hukuksuz olduğunu belirten Demirbaş, kendilerinden alınan yetkinin ise mevcut belediye yönetimine yakınlığı ile bilinen bir milletvekilinin tanıdık firmasına verilerek tarifedeki en yüksek tavan fiyattan ödeme yapıldığını belirterek Öztabak'tan destek istedi.

‘Mühendislerimiz işsiz bırakıldı’..

Demirbaş'ın kendisine yetkilerinin fesh edilmesinin ardından mühendis arkadaşlarının da işsiz kaldığını hatırlattığını belirten AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, “Böyle bir durumun, iddianın kabulü söz konusu olamaz. Başkasına çıkar sağlayacağım diye hukuksuzluk yapamazsınız. Tek taraflı fesih ile insanların ekmeği, vatandaşın can güvenliği ile oynayamazsınız. Eğer bir anlaşmazlık var ise oturulur konuşulur. Göreve başlayacağımız Nisan ayında gerekirse bahsi geçen firma ile anlaşmayı karşılıklı fesh eder, yetkiyi tekrar size iade ederiz” diye konuştu.

Öztabak: ‘Kenti akademik odalar ile yöneteceğiz’..

TMMOB Makina Mühendisleri Yalova İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Kazım Demirbaş'ın oda rozeti de taktığı Öztabak, “Yalova'yı artık geri kalmışlığından ve kara bahtından kurtararak icraatlerimiz ile yeniden kavuşturma vakti gelmiştir. Gelişmiş ve geleceğe emin bakan Yalova'yı akademik odalar ve vatandaşlarımız ile hep birlikte yeniden ayağa kaldıracağız” dedi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı