Yukarı Çık
 
'HAYALLERİNİZDEN ASLA VAZGEÇMEYİN'
7 Şubat 2019 Perşembe 14:32:23
490 kez okundu.

Gazetemiz Muhabiri Taştan, genç gazeteci adayları ile buluştu

 

HABERCİ Muhabiri Zeynep Taştan, Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

 

Taştan, bir kadın olarak mesleki hayatında yaşadığı zorlukları, gazeteciliğin gerektirdiği sorumlulukları ve meslek hayatında yaşadığı ilginç deneyimleri öğrencilerle paylaştı.

 

.."Gazetecilik mesleğinin memleketiyle, ülkesiyle, çevresindeki insanların ferahlığıyla, dünya ile ilgili dertleri dile getiren ve bunlara çözüm arayan bir yanı vardır."

 

Haber / Büşra GÜNDÜZ

Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ‘Meslekleri Tanıyorum, Kariyerimi Planlıyorum’ projesi kapsamında gerçekleştirilen kariyer günleri programının ilk konuğu Gazetemiz Muhabiri Zeynep Taştan oldu. Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ilk mezunlarından olan ve mezun olduğu günden bugüne gazetecilik mesleğini icra eden Zeynep Taştan, öğrencilerle gerçekleştirdiği samimi sohbetinde gazetecilik mesleğinin kendisine neler kattığını anlattı.

'Kendinizi geliştirin'..

Taştan, bir kadın olarak mesleki hayatında yaşadığı zorlukları, gazeteciliğin gerektirdiği sorumlulukları ve meslek hayatında yaşadığı ilginç deneyimleri öğrencilerle paylaştı. Özellikle kız öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören Taştan, öğrencilere hayallerinden vazgeçmemeleri gerektiğini belirterek, "Yapmak istediğiniz işten vazgeçmeyin, eğitimini aldığınız işin peşini bırakmayın, çok çalışın ve çok kitap okuyun. Okumak size çok şey katacaktır. Kendinizi geliştirmenizin en kestirme yolu kitap okumanızdır. Benim önceden kitap okuma alışkanlığım çok yoktu. Bu okulda hala görevine devam eden Tülay Hocam sayesinde; bu sıralarda alışkanlığımı kazandım. Şu an evimdeki kütüphanemde sayısız kitabım var" dedi.

'Gazetecilik çözüm arar'..

Gazetecilik mesleğinin aynı zamanda sosyal sorumlulukları olduğunu ve vatandaşın sorunlarını dile getirmede etkili bir meslek olduğunun da altını çizen Taştan, "Gazetecilik mesleğinin memleketiyle, ülkesiyle, çevresindeki insanların ferahlığıyla, dünya ile ilgili dertleri dile getiren ve bunlara çözüm arayan bir yanı vardır" dedi. Taştan, gerçekleştirdiği sunum ardından öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları yanıtladı. Öğrencilerle çekilen hatıra fotoğrafının ardından program sona erdi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı