Yukarı Çık
 
50 STK'YA 50'ŞER BİN TL DESTEK
5 Şubat 2019 Salı 17:27:29
515 kez okundu.

 

 

İl Genel Meclisi’nden STK’lara büyük jest..

Yalova’nın sivil toplum kültürüne destek

 

İl Genel Meclisi, sivil toplum kültürünü desteklemek amacıyla ilimizde önemli çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini artıracak. İl Genel Meclisi, 50 sivil toplum kuruluşuna 50’şer bin TL’ye kadar bütçe ayıracak..

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

İl Genel Meclisi Şubat ayı olağan toplantılarına başladı. Toplantıda, ek gündem maddesi olarak 50 sivil toplum kuruluşuna 50’şer bin TL’ye kadar bütçe ayrılacağı konusu görüşüldü. Sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaçlarını karşılayacak olan bütçede özellikle eğitime yönelik çalışmalar ön planda tutulacak.

‘Sivil toplum kültürü desteklenecek’..

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, “Eğitim kültür, sanat ve spor derneklerinin, sivil toplum kültürünün geliştirilmesi için faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşlarının desteklenmesi amacıyla Yalova’da kapasite geliştirme çalışmaları başlatıldı. Çalışma kapsamında sivil toplum kuruluşları talep ettiği eksik materyallerini bize bildirecek. Bizde gerekli materyalleri, acil ihtiyaçları tespit edip, çalışmaya koyulacağız. Çalışmada daha çok eğitim alanları desteklenecek. Örneğin bir dernek bize bir oda gösterecek, oradaki kitap, kütüphane, bilgisayar ne eksik varsa temin etmeye çalışacağız. Amacımız Yalova’daki sivil toplum kültürünü artırmak, bu bağlamda da öğrencilerin rahat edebileceği, derslerini çalışıp, çaylarını içeceği alanları iyileştirmek ve güzelleştirmek istiyoruz. Burada ders çalışan üniversite öğrencisi güvenli bir ortam bulursa o dernekle de olan irtibatı devam eder. Sayın Valimiz Muammer Erol’un öncülüğünde bu çalışmayı hayata geçireceğiz. Ayrıca bu çalışma kapsamında dernekler 2 tane yerel gazete aboneliği de isteyebilecekler. İstedikleri 2 gazeteyi kendileri seçebilirler” dedi.

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı