Yukarı Çık
 
‘Mahallemiz her şeyin en iyisine layık’
5 Şubat 2019 Salı 14:57:14
716 kez okundu.

 

 

 

Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtar Adayı Kübra Canbakış, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde acil ihtiyacın sağlık ocağı olduğunu söyledi. Canbakış, göreve geldiği takdirde Fevzi Çakmak Mahallesi’nde sağlık ocağı girişimlerine başlayacağını ifade etti.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtar Adayı Kübra Canbakış, mahalle sakinlerinin her şeyin en iyisine layık olduğunu söyleyerek, hayata geçirmek istedikleri projeleri kamuoyuyla paylaştı. Canbakış, Fevzi Çakmak Mahallesi’ne sağlık alanında önemli çalışmalar yapacağını kaydetti. Fevzi Çakmak Mahallesi’nin öncelikli ihtiyacının sağlık ocağı olduğunu ifade eden Canbakış, “Mahallemizin 40- 65 yaş arası nüfusu daha yoğun. Hangi kapıyı çalsak her yaşlımız sağlık ocağının eksikliğinden bahsediyor. Bu bir seçim vaadi değil, acil bir sağlık ihtiyacıdır. Seçildiğim takdirde ilk işim sağlık ocağı sorununu çözmek olacak. Vatandaşımızın kolay ulaşım sağlayacağı, temiz bir sağlık ocağı hayalimiz var” diye konuştu.  

‘Devletimiz imkanlarını ulaştıracağız’..

Mahallede birçok eksiğin bulunduğunu belirten Canbakış, “Kaldırımından sokak lambalarına kadar her şeyin yeniden elden geçmesi gerekiyor. Mahallemizde bulunan Abdullah Baştürk Parkı’nı yeniden düzenlemek istiyorum. Mahallemizde bir taziye evi yok. Belediyenin bize yer tesis ettiği bir alana taziye evi kurulması için çalışmalarımıza başlayacağız. Sokak lambalarından kaldırımlara kadar yenilenme çalışmaları yapılacak. Mahallemizde bulunan okullarla iletişim sağlayarak maddi imkansızlıklarını tespit ettiğimiz öğrencilerimize imkanlarımızı seferber edeceğiz. Bu konuyu oldukça önemsiyorum. Devletimiz her bir ferdi için tüm imkanlarını seferber ediyor. Ancak bu imkanları ulaştırmadaki tespit noktasında muhtarın önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Ben ve yönetimim bu konuda üzerine düşen ne varsa yapmaya hazır. Mahallemizde ne kadar ihtiyaç sahibi, istismara açık bir fert varsa devletimizin imkanlarını onlara ulaştırma noktasında köprü vazifesi kuracağız” dedi. 

‘En büyük destekçilerim azalarım’..

Mahalle halkından güzel tepkiler aldığını kaydeden Canbakış, “Mahallenin yarısını dolaştım. İnsanların isteklerine ve taleplerini can kulağı ile dinliyorum. Gördüğüm kadarıyla insanlar yeni bir kan arıyorlar. Genç ve kadın olmam insanlara çalışkanlık hissini uyandırıyor. Hiç tanımadıkları bir muhtar adayına güveniyorlar. Samimiyet her şeydir ve bir yönetimde esas olması gereken bir olaydır. Bu güzel tepkilerle karşılaşmak bizdeki çalışma azmini daha da kamçılıyor. Bir diğer kapıyı çalarken daha çok heyecanlanıyorum. Bir sokağı ziyaret edince, o gün çok mutlu oluyorum. Kadın ve erkek seçmenler artık değişim istiyor. Muhtarlık; devletin en küçük hizmet makamıdır. Mahalle ve ilgililer arasında bir köprü oluşturur. Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bunun eksik olduğunu gördüm. Ben bu işte köprü olmaya karar verdim. Ailemin bu yönde çok desteği var. Ailemin yanı sıra en büyük destekçim azalarım. Çok işlevsel ve gönüllere hitap edebileceğimiz bir ekip olduk. Hiçbir parti ve grup gözetmeksizin bütün vatandaşlarımızın kapısını çalacağız, kapımız bütün vatandaşlarımıza açık olacak. Her kesime hitap edeceğim. Göreve gelirsem hiçbir insanımızı ötekileştirmeyeceğim” ifadelerini kullandı.

‘Gençlere yönelik projelerimiz olacak’..

Gençlere yönelik çalışmalarından bahseden Canbakış, “Benimde 18 yaşında genç bir evladım var. Gençlerin ne istediğini bilerek yola çıktım. Gençlerin sosyal faaliyetlerine imkan sağlayacak konferanslar ve seminerlere destek noktasında çalışmalar yapacağım.  Kadınlara destek noktasında bir ortam oluşturmayı istiyorum. Okullarda tespitler yapıp, çalışkan ve başarılı öğrencilere burs imkanı sağlamak istiyorum. Gençlerimiz hiçbir şekilde ihmal edilmemeli onların sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri desteklenmelidir. Gençlerimiz için güzel işler yapacağız, onları da yanımıza alarak bu süreci hem birlikte yürüteceğiz. Yeni bir yüz, genç bir bakış diyorum. Her şeyin güzel olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı