Yukarı Çık
 
VEDA MESAJI
10 Ocak 2019 Perşembe 15:18:45
454 kez okundu.

 

Turgut AÇARİ

İl Müftüsü

 

Mensubu olmakla iftihar ettiğim Diyanet İşleri Başkanlığı’nın muhtelif kademelerinde, 40 yıla yakın görev yaptım. Yalova’mızın güzel insanlarına da iki sene il müftüsü olarak hizmet etmek nasib oldu. Tekrar eden rahatsızlığım sebebiyle ve kendi isteğimle, bundan böyle Başkanlık Müftüsü olarak görevime Ankara’da devam edeceğim.

Benden önce Yalova’ya din hizmeti sunan meslekdaşlarımı şükranla ve minnetle yadediyorum. Tayinler, bir nevi nöbet değişimi ve bayrak yarışıdı r. Ben yeni görevime devam ederken, Yalova’ya gelecek müftü kardeşimin de çok güzel hizmetler yapacağına inanıyorum.

Yalova’da bulunduğum iki yıllık sürede, görevimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Adalet, ehliyet ve istişare konularında elimden gelen gayreti gösterdim. İnsiyatif kullanmak gerektiğinde de personelimizin lehine olanı tercih etmeye özen gösterdim. Herkesle iletişim içinde, her kesime eşit mesafede ve herkesin müftüsü olmaya gayret ettim.

            En önemli görev alanımız olan irşad ve eğitim çalışmalarını artırmayı önceledim. Her Cuma mahalli gazetelerde dini ve ahlaki konularda yazılar yazarak, irşadı daha kalıcı hale getirmeyi hedefledim. Bu konuda dua ve teşvikleriyle bana destek olanlara teşekkür ediyorum. Yazılarımız için sayfalarını bize açan ve tüm etkinliklerimizi haber yapan basınımıza da şükranlarımızı arzediyorum.

            Görev sürem boyunca kurum müdürlerimizin, meslekdaşlarımın ve halkımızın şahsıma ve makama gösterdikleri sevgi ve hürmet, her türlü takdirin üstündedir. Buradan tatlı hatıralarla ayrılmama vesile olan herkese minnettar olduğumu özellikle belirtmek istiyorum.

            Hizmetlerin ifasında yakın desteğini gördüğüm Sn. Valimize, daire amirlerine, sivil toplum kuruluşlarına, mesai arkadaşlarıma, gönüldaşlarıma, basınımıza ve tüm halkımıza içten teşekkürü bir borç biliyorum.

            Allah nasip ederse 16 Ocak günü buradaki görevimden ayrılmış olacağım. Veda etmeye hazırlandığım şu günlerde, ben hakkımı herkese helal ediyorum; sizlerden de helallik diliyorum. Bilvesile selam ve saygılarımı sunuyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Sağlıcakla kalın.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı