Yukarı Çık
 
Termal’de kar büyüsü
10 Ocak 2019 Perşembe 15:18:08
577 kez okundu.

 

 

Yalova’nın ünlü kaplıca merkezi Termal’de hafta başı yağan kar son derece büyülü bir ortam yarattı. Beyaz bir örtü ile örtünen Termal Kaplıcaları’ndaki tarihi tesisler karlar altındaki şekli ile adeta masalsı bir görüntü oluşturdu.

 

Haber / Esin KAYA

 

Yalova’da beklenen kar geçtiğimiz hafta nihayet yağdı. Şehir merkezine uğramayan kar özellikle kentin yüksek kesimleri ve ilçelerinde kendini gösterdi. Yağan karı yakından görmek için Termal’i tercih edenler, kendilerini adeta beyaz bir güzelliğin içinde buldular. Karın her yeri beyaz bir örtüyle kaplaması, Termal’e yurt içi ve yurt dışından gelen tatilci sayısını da artırdı. Termal’in beyaz bir örtüye bürünmesini fırsat bilen tatilciler, çocukları ile kartopu oynadı, ağaçlar arasında bol bol yürüyüş yaptılar.

Kaplıca için Termal’de vakit geçirmeyi seçenler ise karla kaplı açık havuzda keyif yaparak büyük mutluluk yaşadılar. Özellikle kar yağarken havuz girmenin çok değişik ve keyifli olduğunu söyleyen tatilciler, “Termal’e kar yağmasını dört gözle bekliyoruz. Kaplıcalar ve havuz, yılın her günü çok güzel. Ama yağan kar altında sıcacık havuza girmek bir başka güzel oluyor. Herkesin bunu en az bir kere denemesi lazım” diye konuştular.

Termal’i gezmeye gelen tatilciler ise, “Termal’de kar yağması bizim için son derece güzel bir tesadüf oldu. Bu haliyle Termal büyülü bir masalı andırıyor desek yeridir” dediler.

Bu arada Termal Kaplıcaları’ndaki Kurşunlu, Sultan ve Valide Banyoları özellikle Arap turistlerin ilgisini çekerken açık havuz ise yerli ve yabancı her kesimden talep görüyor. Başta İstanbul ve çevre illerden günübirlik olarak gelen tatilcilerin sayısı da hiç de az değil. Özellikle Termal Otel’e gelenlerin sayısıda çok son aylarda yoğunlukta. Hemen hemen hergün nerdeyse tam doluluk oranıyla hizmet veren Termal Otel’e yaklaşan sömestri tatili nedeniyle talebin daha da artması bekleniyor.  

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı