Yukarı Çık
 
52 BİN 885 KİŞİ ZİYARET ETTİ
2 Ocak 2019 Çarşamba 17:37:55
2114 kez okundu.

 

Yürüyen Köşk'te rekor!

UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne aday olan Yürüyen Köşk'te 2018 yılı içerisinde bir rekor yaşandı. Yıl içerisinde köşkü 52 bin 885 kişi ziyaret etti. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, köşkün başarısının hepimizin olduğunu ifade etti.

.."Doğu Sahil Bandı'nda yapılan çevre düzenlemesi, bisiklet yolu, aydınlatma, baskılı asfalt gibi çalışmalar sonrasında bu bölge bambaşka bir görünüme kavuştu. Halkımız günün her saati buradan faydalanır hale geldi."

2019 yılı içerisinde Yürüyen Köşk'ü 80 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Atatürk'ün “Benim kentimdir” dediği Yalova'da Araştırma Sahili'nde bulunan Yürüyen Köşk'te geçen yıl rekor kırıldı. 2018 yılı içerisinde Yürüyen Köşk'ü 52 bin 885 kişi ziyaret etti. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Yürüyen Köşk'ü dünyaya tanıtacağız” diyerek, köşk çevresinde ve tanıtım çalışmalarında etkili projelere imza atmıştı. Elde edilen verilere göre 2016 yılında 27 bin 485 kişi köşkü ziyaret ederken, 2017 yılında bu sayı 37 bin 540 kişiye yükseldi. Okulların gezi programına da dahil olan Yürüyen Köşk, özellikle Mayıs ve Kasım aylarında adeta öğrencilerle dolup taştı. 2018 yılında ise bu sayı 52 bin 885 kişi oldu.

'Çevre düzenlemesi yaptık'..

Konuyla ilgili açıklama yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, "Yürüyen Köşk'ü dünyaya tanıtma çalışmalarımızı pür dikkat sürdürüyoruz. Gerekli restore çalışmaları sonrasında peyzaj düzenlemesi ve çevre aydınlatması projelerini uyguladık. Köşke yakışmayan kafeterya için yeni bir proje ürettik. Doğu Sahil Bandı'nda yapılan çevre düzenlemesi, bisiklet yolu, aydınlatma, baskılı asfalt gibi çalışmalar sonrasında bu bölge bambaşka bir görünüme kavuştu. Halkımız günün her saati buradan faydalanır hale geldi. Sahil bandı üzerinde ring seferi yapan elektrikli otobüs de Yürüyen Köşk'e gitmek isteyen vatandaşlarımıza hizmet veriyor. 52 bin kişinin köşkü ziyaret etmesi hepimizin başarısıdır. Köşkü tanıtma çalışmalarımız ayın kararlılıkla devam edecek" dedi.

Öte yandan Yürüyen Köşk'ün tanıtılmasında Sanatçı Fazıl Say ve Araştırmacı-Yazar Metin Erdoğan da büyük katkı sağlamıştı. 2019 yılı içerisinde Yürüyen Köşk ziyaretçi sayısının 80 bin kişi olması bekleniyor.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı