Yukarı Çık
 
YEKSAYDER KARDA YÜRÜDÜ
1 Ocak 2019 Salı 17:26:38
817 kez okundu.

 

 

Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği, yaz-kış demeden doğa yürüyüşlerini aralıksız sürdürüyor. Yaklaşık 10 km. öğrenciler ile birlikte yürüyüş yapan doğaseverler, karı keyfini doyasıya yaşadılar. Ayrıca bir öğrencinin karlar üstünde kesilen pasta eşliğinde doğum gününün kutlanması güne ayrı bir renk kattı.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Hafta sonu doğaseverler Alper Tolga Doğru’nun rehberliğinde Paşakent Mahallesi'nden yürüyüşe başlayarak orman içi patikalardan yürüyüş yaptılar. Marmara Denizi'nin de görüldüğü Reşadiye yangın gözetleme kulesinde çay molası veren doğaseverler, daha sonra orman içi patikalardan Paşakent Mahallesi'ne kadar yaklaşık 10 kilometre yürüdüler. Yürüyüş esnasında kar yağması doğaseverleri sevindirdiği gibi özellikle bu güzel etkinliğe Alper Tolga Doğru'nun öğrencilerinin de katılması ve bir öğrencinin doğum gününün dağda kutlanması etkinliğe ayrı bir güzellik kattı.

‘Köylüler gelir elde edebilir’..

Etkinliğe katılanların kartopu oynayarak harika bir gün geçirmenin mutluluğuyla evlerine döndüklerini belirten Yalova Ekoturizm ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Ahmet Yiğit, Alper Tolga Doğru ve etkinliğe katılan doğaseverlere teşekkür etti. Başkan Yiğit, doğaseverlerin doğayla buluşmasına, özellikle öğrencilerin hafta sonlarını ara sıra doğada geçirmelerine yönelik doğa yürüyüşleri planlayacaklarını söyledi. İzmit ve İstanbul’da faaliyet gösteren turizm firmalarının da köylerde yaptıkları doğa yürüyüşlerini beğendiklerine vurgu yapan Yiğit, “Yalova köylerine ait yürüyüş ve köy gezileri talep edilmesi, Yalova köylerinde ekoturizmin yavaş yavaş tanındığının en büyük göstergesidir" dedi. Turizm firmalarına Yalova ve köylerine ait isteklerine göre program yapacaklarını ifade eden Yiğit, bundan sonraki süreçte kendileri bu köylere turlar düzenleyeceklerini ve köylülerin de gelir elde edeceklerini sözlerine ekledi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı