Yukarı Çık
 
 ‘Başarılı bir 2018 yılı geçirdik’
31 Aralık 2018 Pazartesi 17:37:38
699 kez okundu.

2018 yılının son oturumunu olağanüstü gerçekleştiren İl Genel Meclisi, 2018 yılının bütçesinden artan bütçeyi bir araya getirip, 2019 yılının ilgili fasıllarına aktardı.

 

 

Ödenek, 2019 yılında Çınarcık, Armutlu ve Termal’deki köylere yardımda, uluslararası fuarlarda Yalova’nın tanıtımı için stant kiralanmasında ve gayrimenkul mal alım bakım ve onarımında kullanacak. 

 

İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, “Başarılı bir 2018 yılı geçirdik. 1 milyon 902 bin TL’lik bütçemizi ilgili fasıllara aktardık. 2019’da da çalışmalarımız durmaksızın devam edecek” diye konuştu.

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

İl Genel Meclisi, dün olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi. İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel başkanlığında bir araya gelen meclis, 2018 yılının bütçesinin uygulanması sonrasında artan ödenekleri, köylerde alt ve üst yapı hizmetlerinde kullanmak üzere 2019 yılına devretti.  Toplantıda Özel İdaresi’nin 2018 yılı bütçe uygulamaları sırasında bazı harcama kalemlerinde ayrılan ödeneğin yılsonuna kadar yetmeyeceği anlaşıldığından, Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği’nin 36. maddesi gereğince, ödenek alınması mümkün olan harcama kalemlerinden, ödenek ihtiyacı olan fasıl maddelerine aktarma yapılması görüşüldü. Konu hakkında Plan ve Bütçe Komisyonu’nca hazırlanan raporlar okundu. Yapılan görüşmeler sonucunda 1 milyon 902 bin TL’lik ödenek ilgili fasıllara aktarıldı. Meclis aktarılan bu ödeneği 2019 yılında Çınarcık, Armutlu ve Termal’deki köylere yardımda, uluslararası fuarlarda Yalova’nın tanıtımı için stant kiralanmasında ve gayrimenkul mal alım bakım ve onarımında kullanacak. 

‘Başarılı bir yıl geçirdik’..

Gündem ile ilgili konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, “Başarılı bir 2018 yılı geçirdik. 1 milyon 902 bin TL’lik bütçemizi ilgili fasıllara aktardık. 2019’da da çalışmalarımız durmaksızın devam edecek” diye konuştu.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı