Yukarı Çık
 
BELEDİYEDE KORKU DOLU SAATLER
5 Aralık 2018 Çarşamba 17:51:52
1079 kez okundu.

 

MERMİLER CAMA İSABET ETTİ..

 

Dün öğle saatlerinde Yalova Belediyesi ikinci katında korku dolu saatler yaşandı. İşyeri açan ve iflas eden Ö. D., belediyede Başkan Salman'ı bulamayınca etrafa 2 el ateş etti..

 

Yalova Valisi Muammer Erol, olay sonrası yaptığı açıklamada "5 Aralık günü saat 11.00 sıralarında Yalova Belediye Binası içerisinde ruhsatsız tabanca ile iki el ateş eden ve çok sayıda suç kaydı bulunan şüpheli Ö. D. (43) isimli şahıs olayda kullandığı ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait fişeklerle ile birlikte hızlı bir şekilde olay yerine intikal eden ekiplerimiz tarafından etkisiz hale getirilerek yakalanmıştır" dedi.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Belediyesi'nde dün öğle saatlerinde korku dolu anlar yaşandı. Ö.D. (43) isimli şahıs Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile görüşmek istedi. Başkan Salman belediye binasında olmayınca Ö.D. çay ocağının bulunduğu kata çıktı ve çay ocağındaki çalışanlara 'sizlerle bir işim yok' diyerek sağa-sola 2 el ateş etti.  Olay yerine intikal eden polis ekiplerine teslim olan Ö.D. sorgusu yapılmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Belediyeden açıklama..

Yalova Belediyesi tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "5 Aralık Çarşamba günü (dün) Yalova Belediyesi’nde münferit bir olay yaşanmıştır. Yalova Belediyesi’ne gelen Ö.D. isimli şahıs Belediye Başkanımız Vefa Salman ile görüşmek istemiştir. Yetkililer ise kendisine belediye başkanımızın dışarıda bir programda olduğunu iletmişlerdir. Bu olayın ardından Ö.D. isimli şahıs belediyenin 2. katında çay ocağı önünde belli bir süre beklemiş ve buradaki şahıslara uyarı yaparak, ‘sizlerle bir sorunum yok’ deyip silahını iki kez ateşlemiştir. Sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde iddia edildiği gibi olay başkanlık katında yaşanmamıştır."

Vali açıklama yaptı..

Yalova Valisi Muammer Erol’un konuyla ilgili açıklaması şöyle: "5 Aralık günü saat 11.00 sıralarında Yalova Belediye Binası içerisinde ruhsatsız tabanca ile iki el ateş eden ve çok sayıda suç kaydı bulunan şüpheli Ö. D. (43) isimli şahıs olayda kullandığı ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait fişeklerle ile birlikte hızlı bir şekilde olay yerine intikal eden ekiplerimiz tarafından etkisiz hale getirilerek yakalanmıştır. Alınan ilk bilgilere göre şüphelinin belediyeden kiralayarak işlettiği tekstil atölyesinin iflas etmesi nedeniyle belediyeye borçlandığı; bu nedenle maddi sıkıntıya girdiği için belediyeden yardım talep ettiği ancak kendisine belediyeden muhatap bulamaması nedeniyle olayı gerçekleştirdiği öğrenilmiştir. Olay ile ilgili çalışmalar devam etmektedir."

AK Parti'den açıklama..

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Grup Başkanvekili Kasım Avar, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: "Bu üzücü olay nedeniyle başta Belediye Başkanı olmak üzere tüm belediye çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Dün sabah saatlerinde Yalova Belediye Binası’na gelen bir vatandaşın, ‘Bana da bir büfe vereceksiniz’, ‘Ben de bir büfe istiyorum’ diyerek silahını çektiği ve kendisini dışarıya çıkarmak isteyen belediye çalışanlarına direnerek çevreye birkaç el ateş ettiği söylenmektedir. Bu tür nahoş davranışlar Yalova’mızın ülke kamuoyundaki imajına zarar vermektedir. Tesellimiz olayda herhangi bir yaralanmanın ve can kaybının olmamasıdır. Sebebi her ne olursa olsun Yalova Belediyesi gibi bir kamu kurumuna yapılan bu çirkin silahlı baskını esefle ve nefretle kınıyoruz."

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı