Yukarı Çık
 
‘İşi ehline veriniz’
5 Aralık 2018 Çarşamba 14:27:24
922 kez okundu.

 

 

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği’nin organizasyonu ile Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Yalovalılarla buluştu.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği’nin daveti üzerine Yalova’da bir dizi konferanslar gerçekleştirdi. Dilipak, ilk konferansına Şehit Zeynep Sağır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde başladı. Daha sonra Dilipak, TÜGVA Mihmandar Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu ve KYK Termal Yurdu Sosyal Tesisleri’nde öğrenciler ve vatandaşlarla bir araya geldi. Dilipak, Şehit Zeynep Sağır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilere; tefekkür, gerçek Müslümanlık, liyakat, ehliyet gibi konularda bilgiler verdi. TÜGVA Mihmandar Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu ve KYK Termal Yurdu Sosyal Tesisleri’nde ise, ‘Türkiye Nereye Gidiyor’ konulu konferansını gerçekleştiren Dilipak, Müslüman’ın bir dakikasının bile boş geçmemesi gerektiğini gençlere hatırlatarak, “İşi ehline vereceğiz. Ehliyet ve liyakat imandan önce gelir” konusunda da gençleri aydınlattı. Program sonunda Dilipak’a sohbetlerinden dolayı hediye takdiminde bulunuldu.

TÜGVA Mihmandar Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda gerçekleşen konferansa; Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı