Yukarı Çık
 
Doğadayız Etkinlik Grubu Kartepe’deydi
4 Aralık 2018 Salı 16:55:52
606 kez okundu.

 

 

 

Kartepe-Kızkalesi-Serindere etkinliğine katılanlar, Serindere kenarında yürüyüş yapıp kız kalesine çıktılar. Bölgenin muhteşem manzarasını seyreden yürüyüşçüler,

Kartepe’de karla kucaklaşıp güzel bir gün geçirdiler.

 

Haber / Esin KAYA

 

Yalova’da doğa ve kültürel etkinlikler düzenleyen Doğadayız Etkinlik Grubu, geçtiğimiz hafta sonu Kartepe-Kızkalesi-Serindere etkinliğini gerçekleştirdi.

Pazar günü sabah erken saatlerde Yalova’dan Kocaeli’ye doğru yola çıkan Doğadayız Grubu, Kartepe yolu üzerinde yer alan Sultaniye’ye ulaştı. Burada kısa bir dinlenme ve kahvaltı molasının ardından rehber Çetin Şişman rehberliğinde yola çıkan grup üyeleri, doğa yürüyüşüne başladı. Yaklaşık yirmi kişiden oluşan Doğadayız ekibi, muhteşem doğa manzarası eşliğinde hafif bir tırmanış ile kız kalesine ulaştı. Gruptakilerden bazıları kız kalesine çıkarak sisin beyaz kar ile yarattığı güzelliği seyredip fotoğrafladılar. Ardından verilen molada yakılan ateş ile öğle yemeğini birlikte yiyen yürüyüşçüler, sonbaharda düşen yaprakların üzerini kapladığı çamurlu patikalarda muhteşem manzara eşliğinde güzel ve keyifli saatler yaşadılar. Etkinliğin sonunda araçla Kartepe’ye doğru yola çıkan Doğadayız Grubu, bembayaz kar örtüsüyle karşılaştı. Kar üzerinde yürüyüş yapıp çocuklar gibi kartopu oynayan gruptakiler, kışın ilk karıyla tanışmanın mutluluğunu yaşadılar.

‘GÜZEL BİR ETKİNLİK OLDU’..

Doğadayız Etkinlik Grubu Yöneticisi Akın Ergül, etkinliği şöyle değerlendirdi: “Muhteşem doğası yer yer Serindere kenarı yürüyüşü, kız kalesi, bölgenin muhteşem manzarası ile güzel bir etkinlik oldu. Gün boyunca adeta dört mevsimi yaşadık. Güneşi, sisi, karı gördük. Zaman yetersizliği nedeniyle 100 metrelik tünel geçişini yapamadık. Ama yaklaşık 17 km’lik orta-kolay şeklindeki parkurumuzda güzel ve keyifli bir yürüyüş yaptık. Etkinliğin sonunda kar ile buluşmamız ise günün en güzel bölümü oldu. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı