Yukarı Çık
 
KÖYLERE YENİ HİZMETLER GELECEK!
3 Aralık 2018 Pazartesi 17:26:53
729 kez okundu.

İl Özel İdaresi’nde araç filosu büyüyor

 

 

2019 yılı çalışmalarında kullanılmak üzere İl Özel İdaresi bünyesinde alınan 5 adet iş makinesinin anahtar teslim töreni yapıldı.

 

Yeni iş makinelerinin çalışma azmini artıracağını kaydeden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, yeni alınan araçların Yalova’ya hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

 

..”Geçen yıllarda 30-40 km sathi kaplama yaparken, bu yıl 89 km, geçen yıl ise 82 km sathi kaplama yaptık. 2018 yılı içerisinde 48 km greyder reglaj bakımları, 154 km köy yolları için malzeme bakımı yapıldı.”

 

..”2019 yılı içerisinde 3 bin 400 saat/yıl hizmet üreteceğiz. 2 milyon 897 bin TL’ye mal ettiğimiz makineler, 3 yılda amorti olacaklar. Bu makinelerle yapılan çalışmalar ortada.”

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

İl Özel İdaresi bünyesinde alınan 5 adet iş makinesinin anahtar teslim töreni gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi ek hizmet binasında düzenlenen iş makinesi teslim törenine; Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel ve İl Genel Meclisi üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, ilçe kaymakamları, köy muhtarları ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Törende, 2019 yılı için köy ve beldelere hizmet götürmek üzere 5 iş makinesi; 2 kamyon, 1 greyder, 1 silindir ve 1 kırıcının anahtarı teslim edildi. 2 milyon 897 bin TL’ye mal edilen iş makinelerinin, 3 bin 400 saat/ yıl hizmet üretmesi öngörülüyor.

2 milyon 897 bin TL..

Yeni iş makinelerinin çalışma azmini artıracağını kaydeden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, “İl Özel İdaresi bünyesinde 31 adet iş makinesi bulunuyor. Sezon ortasında arızalanan iş makineleri işimizi sekteye uğratıyordu. Şu anda 2 kamyon, 1 greyder, 1 silindir ve 1 kırıcıyı envanterimize ekledik. 35 adet iş makinesi oldu. Bu makinelerle 2018 yılı içerisinde 20 bin saat/yıl iş üretildi. Anahtar teslim aldığımız makinelerimiz 2019 yılında kullanılacak. 2019 yılı içerisinde 3 bin 400 saat/yıl hizmet üreteceğiz. 2 milyon 897 bin TL’ye mal ettiğimiz makineler, 3 yılda amorti olacaklar. Bu makinelerle yapılan çalışmalar ortada. Geçen yıllarda 30- 40 km sathi kaplama yaparken, bu yıl 89 km, geçen yıl ise 82 km sathi kaplama yaptık. 2018 yılı içerisinde 48 km greyder reglaj bakımları, 154 km köy yolları için malzeme bakımı yapıldı. Ayrıca, 2500 ton yan malzeme olarak bilinen ve kendi imalatımız olan rotmiks ile bozulan yollarımızın tamiratını yaptık. Yeni iş makinelerinin çalışma şevkimizi de artıracağını düşünüyorum. Yalova’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Konuşmanın ardından İl Müftüsü Turgut Açari duasını gerçekleştirdi. Vali Muammer Erol açılış kurdelesini; AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan ve protokol mensupları ile birlikte kesti.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı