Yukarı Çık
 
YASKİ’YE OLAN BORÇ, BORÇLA ÖDENECEK!
8 Kasım 2018 Perşembe 16:47:31
554 kez okundu.

 

 

 

Yalova Belediyesi'nin Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği’ne (YASKİ)olan borcunun, borçlanma karşılığı ödenmesi konusu oyçokluğu ile belediye meclisinden geçti..

 

  • AK Parti Grup Sözcüsü Kasım Avar, transferin aynı gün yapılması gerektiğini dile getirdi.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Belediye Meclisi Toplantısı dün yapıldı. Toplantıda münakale yapılması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün teklifi görüşüldü. Belediyedeki müdürlükler arasında 5 milyon 730 bin TL'nin münakalesi yapılması teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Borçlanma yetkisi verilmesi ve teminat mektubu kullanılması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün teklifi de toplantıda görüşüldü. Yalova Belediyesi’nin YASKİ’ye olan borçlarının ödenmesi için 3 milyon 400 bin TL'lik kredi çekilmesi için Yalova Belediye Başkanlığı’na yetki verilmesi istendi.

 'Aynı gün transfer yapılmasını istiyoruz'..

Mecliste söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Kasım Avar, "Yalova Belediyesi’nin 4,5 milyon TL YASKİ’ye borcu var. YASKİ’nin elektrik giderleri, tazminat, SGK ve vergi borçlarının toplamı 2 milyon 400 bin TL'yi buluyor.  Buradan gelecek 3 milyon 400 bin TL'nin tamamı belediyenin haciz edilemeyeceği hesaplarından aynı gün YASKİ’ye transferi için karar verilmesini istiyoruz” dedi. Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç ise yasal olarak karar içinde YASKİ’ye paranın transferi şekilde bir ifadenin geçemeyeceğini dile getirdi. Oylamada Ahmet Yavuz çekimser oy kullandı ve teklif oy çokluğu ile kabul edildi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı