Yukarı Çık
 
'İZ BIRAKAN VALİ OLACAĞIM'
5 Kasım 2018 Pazartesi 16:59:57
753 kez okundu.

EROL GÖREVE BAŞLADI ve İLK MESAJINI VERDİ..

 

 

.."Yalova'da Mülki İdare Amirliği olarak sadece müfettişlik sırasında bir görevim olmuştu. Onun dışında bir hizmetim olmamıştı. Yalova, memleketimizin herhangi bir şekilde burada yaşama fırsatı olup da, reddedemeyeceği güzellikte ve büyük Atatürk'ün de gözbebeği olan bir şehrimizdir. Bu şehirde yaşama ve hizmet etme fırsatı verdiği için Cenab-ı Hakka sonsuz şükürler ederim."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Vali Tuğba Yılmaz'ın görevden ayrılmasından sonra Yalova'nın yeni Valisi Muammer Erol, düzenlenen tören ile göreve başladı. Vali Erol için Valilik bahçesinde bir tören düzenlendi. Çiçeklerle karşılanan Vali Erol, tören mangasını selamladıktan sonra tek tek kurum müdürleriyle tokalaştı. Vali Erol daha sonra, makamında basın mensupları ile bir araya geldi. Burada Yalova kamuoyuna ilk mesajını da veren Vali Erol, daha sonra basın mensuplarına çikolata ikram etti.

'Gönüllerde iz bırakan Vali olmak istiyorum'..

Vali Erol, kamuoyuna verdiği ilk mesajında şu şekilde konuştu: "Karşılamaya gelen arkadaşlara çok teşekkür ederim. Basın mensuplarımıza da teşekkür ederim. Basın mensupları bizlerin, yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın birer parçasıdır. Yalova'da Mülki İdare Amirliği olarak sadece müfettişlik sırasında bir görevim olmuştu. Onun dışında bir hizmetim olmamıştı. Yalova, memleketimizin herhangi bir şekilde burada yaşama fırsatı olup da, reddedemeyeceği güzellikte ve büyük Atatürk'ün de gözbebeği olan bir şehrimizdir. Bu şehirde yaşama ve hizmet etme fırsatı verdiği için Cenab-ı Hakka sonsuz şükürler ederim. Zamanı geldiğinde hepinizin gönlüne giren bir Vali olarak hatırlanmak isterim. Basın mensuplarımızdan da bu konuda yardım istiyorum. Yardımdan kastım şu; eksik gördüğünüz, olmasını istediğiniz veya yanlış oldu diye düşündüğünüz ne varsa, hemen gelin söyleyin. Basın mensubu arkadaşlardan özellikle bunu isteyeceğim. Basın mensuplarımız, bizler dairede otururken, göremediğimiz, ıskaladığımız veya kaçırdığımız şeyleri görebilirler."

Muammer Erol kimdir?

1962 yılında Kayseri - Bünyan ilçesinde doğdu, İlköğretim ve lise eğitimini Bünyan'da tamamladı. 1984 yılında İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdi. 1984-1995 yılları arasında sırasıyla Tekirdağ Saray Kaymakam Vekilliği, Burdur Kemer, Muş Bulanık İlçeleri kaymakamlıkları yaptıktan sonra; Muş Vali Yardımcılığı ve Bolu Göynük kaymakamlığı görevinde bulundu. 1995 yılında Mülkiye Müfettişi oldu. İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığının Ankara Grubunda görev aldı. Dil eğitimi için 6 ay süreyle ABD'ye giderek yurtdışında dil eğitimi ve enformasyon eğitimi aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İdari Genel Sekreter Yardımcılığı görevini ifa ederken 22.12.2008 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan kararname ile Elazığ Valiliğine, 3 Ağustos 2013'te  yayımlanan Valiler Kararnamesi ile de Konya Valiliği'ne atandı. İngilizce bilen Muammer Erol, evli olup 3 çocuk babasıdır.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı