Yukarı Çık
 
KYK yurtları yükseliyor!
5 Kasım 2018 Pazartesi 16:46:43
425 kez okundu.

KYK’dan 500 kişilik yeni yurt müjdesi..

 

 

  • Kredili Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü Mehmet Kalyon, inşaatına yeni başlanacak olan 500 kişilik KYK yurdunun 2019 yılına kadar tamamlanacağını söyledi..

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

KYK yurtlarının güvenlik ve konfor açısından hiçbir eksiğinin olmadığını söyleyen Kredili Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü Mehmet Kalyon, iki tane yeni yurdun da kısa sürede hayata geçirileceği müjdesini verdi. Kanyon, “Yalova’da KYK yurtlarına olan ihtiyaç her geçen gün tamamlanıyor. Üniversitenin tam karşısına 500 kişilik bir yurt inşası yapılacak. 500 kişilik yurdun inşaatının tahminen 2019 Aralık ayına kadar bitmesini planlıyoruz. Onunla birlikte 1250 kişilik yurt projesinin ihale işlemleri başlayacak. Bu yurt için tam bir tarih veremiyoruz. Ancak iki yurt ile birlikte eğitime büyük oranda destek olmuş olacağız. Okula yakın olan yurtlar öğrencilerin eğitim düzeyini de yükseltecektir” dedi.

‘Yurtlar Türkiye standartlarına uygun’..

Engelle erişebilirliğinin de KYK yurtlarında mevcut olduğunu ifade eden Kalyon, “Engellilerin toplumsal yaşama katılımı için öncelikle evlerinden çıkmaları, kaldırımlar, yaya geçitleri, parklar gibi açık alanları, tüm binaları ve toplu taşıma alt yapısı ile araçlarını kullanabilmesi gerekiyor. Bu bağlamda Genel Müdürlüğümüzün talimatı ile erişebilirlik çalışmalarımızı tamamladık. Yurtlarımız şu an Türkiye standartlarına uygun halde. Olanaklar tam anlamıyla yerine getirildi” diye konuştu.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı