Yukarı Çık
 
'AĞAÇLAR YAŞATILIYOR'
4 Kasım 2018 Pazar 16:32:27
489 kez okundu.

 

 

 

 

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Vefa Salman'ın meteoroloji alanının Millet Bahçesi dönüştürülmesi yönündeki açıklamalarına yanıt verdi..

 

.."Millet Bahçesi’nin konseptini ve nerede yapılabileceğini anlayamadı o. Yani Cumhurbaşkanımızın bahsettiği millet bahçesi gerçekten milletin büyük çoğunluğuna hitap edecek büyük ve geniş alanları kapsıyor. Bizim Yalova’da ‘Millet Bahçesi’ni yapmakla ilgili projelerimiz var. Adaylık döneminde demeç ve beyanatlarımızı vereceğiz. Orası olsa olsa küçük çapta bir park olur."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Vefa Salman'ın meteoroloji alanının Millet Bahçesi dönüştürülmesi yönündeki açıklamalarına yanıt verdi. Başkan Öztabak, yaptığı açıklamada, "Millet Bahçesi’nin konseptini ve nerede yapılabileceğini anlayamadı o. Yani Cumhurbaşkanımızın bahsettiği millet bahçesi gerçekten milletin büyük çoğunluğuna hitap edecek büyük ve geniş alanları kapsıyor. Bizim Yalova’da ‘Millet Bahçesi’ni yapmakla ilgili projelerimiz var. Adaylık döneminde demeç ve beyanatlarımızı vereceğiz. Orası olsa olsa küçük çapta bir park olur. Bizim de zaten niyetimiz Okullar Hayat Buluyor Projesi kapsamında insanlarımızın oradan faydalanması. Milli Eğitim Bakanlığı buna müsaade ediyor. Ama en önemlisi ağaçların taşınmasından büyük memnuniyet duyduk. Ben Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ve inşaat dairesindeki arkadaşlarla toplantı yapmıştık. Bir ağacın bile zayi edilmemesi konusunda kesin anlaşmamız ve taahhütleri var.Bunu da memnuniyetle görüyoruz. Devasa cihazlarla inşaat sahasına giren ağaçlar dökülüp, başka yere naklediliyor. Ağaçlar yaşatılıyor" dedi.

'O okul olacak'..

Okulun mutlaka yapılacağını söyleyen Başkan Öztabak, "Okulu da yapacağız. O okulun mutlaka orada yapılması lazım. Aklıselim hiç kimsenin buna engel olmaması lazım. 5 dönümlük alan içerisinde 1200 metrekarelik bir inşaat alanı yapacağız. Gerisi gene yeşil alan olarak kalacak. Bütün Yalovalılar oradan istifade edecek. Şu anki konumu ve durumuyla kimse oradan istifade etmiyor. Ama görecekler orada çocuklarımız ve öğrencilerimizin aileleri oradan istifade edecek" dedi.

'Ders çıkarsınlar'..

Köprülü Kavşak yapılırken ağaçların kesildiğini hatırlatan Başkan Öztabak, "Biz AK Parti iktidara geldiğinden itibaren milyonları aşan ağaçlandırmalardan bahsediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ağaç dikim rakamları veriyor. 3 milyon küsür ağaç dikildi. Her yerde yeşilliğe önem veren bir iktidarız biz. CHP’nin işine geldiği yerde ağacı söküp alıp oduna dönüştürmeleri onların mantığıdır. Bizde bu yok. Biz söz verdiğimiz gibi makinelerle sökeriz, başka bir yere dikeriz. İnşallah herkes ders alır. Herkes bunu görmeli, bu icraatlardan ders almalı ve bundan sonraki yaşamını buna göre düzenlemeli veyahut da icraatı yapacak olan bizlere yol vermeli. Yeşil böyle korunuz. Bundan ders çıkarsınlar" ifadelerine yer verdi.

'Seneye bitirmek istiyoruz'..

"Hedefimiz okulu seneye eğitim-öğretim dönemine yetiştirmek' diyen Başkan Öztabak, "Şu anda mahkeme var ama yürütmeyi durdurma kararı yok. Böylece yasal olarak devam ediyoruz. Zaten mahkeme de olumlu karar verecektir. İlgili arkadaşlarımız da ona göre çalışmalarını yapıyor. Hedefimiz önümüzdeki dönem faaliyete geçirmek. Bütçesi de hazır durumda. 9 milyon TL geldi. Eksik varsa da tamamlanır" diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı