Yukarı Çık
 
'Kalite ve puanlar DÜŞTÜ!'
12 Ekim 2018 Cuma 17:23:00
961 kez okundu.

"ÖĞRENCİLER ÜNİVERSİTENİN ADINI ‘KÖPRÜ ALTI ÜNİVERSİTESİ’ KOYMUŞLAR"

 

 

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, üniversite önündeki köprülü kavşağın üniversiteyi olumsuz etkilediğini söyledi. Cebeci, üniversiteye yeni bir kapı yapılması gerektiğini dile getirdi.

 

..”Üniversitemizin görüntüsünü düzeltelim. Öğrenciler açısında bu görüntü çok önemli. Şu anda kalite ve öğrenci puanları düşmüş vaziyette. Bundan hem üniversite hem de Yalova etkilenir'

 

.."Bunlar ufak tefek şeyler gibi geliyor ama üniversitenin öğrenciye sunduğu cazibe hem öğrencinin kalitesini hem de üniversitenin öğrenci çekme potansiyelini artırıyor."

 

.."Öğrenci liseyi bitirmiş, üniversiteyi kazanmışım havasında. Geliyor üniversitenin kapısı yok, köprünün altında kapı var. Orada bir morali bozuluyor, ‘bu ne biçim üniversite' diye. Ondan sonra diyelim ki öğrenci Sanat Tasarım Fakültesi’ni kazanmış olsun. İçeriye giriyor, bizim Sanat Tasarım Fakültesi hala TİGEM’den kalma tavuk yetiştirmek için yapılmış barakalarda eğitim görüyor. Öğrenci bunu gördüğünde bütün dünyası başına yıkılır. Ben olsam kayıt yaptırmadan geri dönerim."

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, üniversite önündeki köprülü kavşağın üniversiteyi olumsuz etkilediğini dile getirdi. Cebeci, üniversiteye yeni bir kapı yapılması gerektiğini ifade etti. Üniversite öğrencilerinin üniversiteye 'köprü altı üniversitesi' adını taktığını belirten Cebeci, "Bizim üniversitenin girişini bağlamak için yola karayolları üst geçit yapmış oraya. Keşke yapmasaydı. Alttan bir dönüş verilmiş. Bir kere üst geçit bizim üniversitenin önünü kapamış. Üst geçidin altında, köprünün altına kapıyı yapmışız. Üniversitenin görüntüsü gitmiş. Üniversiteye gelen kişi kapının nerede olduğunu bulmakta zorlanıyor. Öğrenciler de bizim üniversitenin adına ‘köprü altı üniversitesi’ adını takmış. Bunlar ufak tefek şeyler gibi geliyor ama üniversitenin öğrenciye sunduğu cazibe hem öğrencinin kalitesini hem de üniversitenin öğrenci çekme potansiyelini artırıyor" diye konuştu.

'AFAD tarafından kapı yapılmalı'..

AFAD tarafından bir kapı yapılması gerektiğini belirten Cebeci, şöyle konuştu: "Şu anda hem kalite çok düşmüş vaziyette hem de öğrenci puanları düşmüş vaziyette. Bu sadece üniversitenin kaybı değil ilin de kaybıdır. Üniversitemizin oradan girişini sağlayalım. Öbür kapıdan da çıkışımız devam etsin. Arkadaşları gönderdiğimde Bursa Bölge Müdürlüğü olmaz demiş. Üniversitemizin görüntüsünü düzeltelim. Öğrenciler açısında bu görüntü çok önemli. Öğrenci liseyi bitirmiş üniversiteyi kazanmışım havasında. Geliyor üniversitenin kapısı yok, köprünün altında kapı var. Orada bir morali bozuluyor, ‘bu ne biçim üniversite’ diye. Ondan sonra diyelim ki öğrenci Sanat Tasarım Fakültesi’ni kazanmış olsun. İçeriye giriyor, bizim Sanat Tasarım Fakültesi hala TİGEM’den kalma tavuk yetiştirmek için yapılmış barakalarda eğitim görüyor. Öğrenci bunu gördüğünde bütün dünyası başına yıkılır. Ben olsam kayıt yaptırmadan geri dönerim."

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı